PRO HR wrzesień 2020

2020.09.07

O czym jest najnowszy newsletter dla pracodawców?
 


 

Kodeks pracy nie przewiduje nieważności umowy o pracę, gdy nie zostanie sporządzona wersja pisemna. Wystarczy wymiana maili, aby umowa została zawarta.

Papier nie jest potrzebny w wielu procesach HR. Razem  z kancelarią Maruta Wachta eliminujemy  papier z HRu. Na czym to polega? Przeczytaj na stronie projektu HR bez Papieru.

Pracodawca ma obowiązek oceniać i dokumentować ryzyko zawodowe związane z danym stanowiskiem oraz stosować niezbędne środki profilaktyczne. Szczególnie teraz jest ważna aktualizacja ze względu na ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Obowiązek ten został podtrzymany w rozporządzeniu z dnia 7 sierpnia 2020 r. Istnieją jednak pewne wyjątki.

Ponowne zatrudnienie nie musi nastąpić na poprzednich warunkach, w szczególności na tym samym stanowisku i za niemniejszym wynagrodzeniem.

Pracownik musi wiedzieć jaka kwota zostanie mu potrącona w momencie podpisania zgody. W przeciwnym wypadku zgoda jest nieważna.

IP Box ma swoje zastosowanie nie tylko w branży IT. Jeśli firma współpracuje z programistami – może to również być rozwiązanie dla niej.

Sprawdź, za pomocą naszego testu, czy współpracujący z Twoją firmą indywidualni przedsiębiorcy mogą korzystać z IP BOX i czy to rozwiązanie jest dla Twojej organizacji — wypełnij IP BOX test.

 Więcej znajdziesz w publikacji PRO HR wrzesień 2020

Zobacz plik PDF