PRO HR Pharma | Listopad 2021

2021.11.29

O czym jest najnowsze wydanie kwartalnika dla pracodawców z sektora pharmy? 


Rynek farmaceutyczny coraz chętniej sięga po testy. Chce obligować pracowników do wykonywania pracy w zakładzie pracy, w tym również w biurze, z jednoczesnym obowiązkiem poddawania się jak najczęściej testowaniu.    

Firmy farmaceutyczne dysponują z reguły nowoczesnymi metodami i narzędziami służącymi do zarządzania performancem swoich pracowników, w tym przedstawicieli medycznych. Ma to swoje konsekwencje prawne.

Firmy farmaceutyczne wprowadzają nowe stanowiska pracy, często w miejsce dotychczasowych stanowisk przedstawicieli medycznych. Nazwy tych stanowisk są różne a istota zmiany również może być odmienna w każdej firmie. Trafiają do nas pytania jak wprowadzić taką modyfikację. 

Hybrydowa praca przedstawicieli handlowych i medycznych jest coraz powszechniejsza. Wiele firm zdecydowało się na przywrócenie obowiązku osobistych wizyt, nie rezygnując jednocześnie z pracy zdalnej.

Wielu naszych klientów z branży farmaceutycznej zadaje nam pytanie o to, czy można wymagać od przedstawicieli medycznych certyfikatu szczepienia przeciwko SARS-COV-2.

Zobacz plik PDF