Czas rozliczania subwencji z Tarczy Finansowej PFR 1.0. dla MMŚP | PRO HR Maj 2021

2021.05.06

Jeżeli skorzystali Państwo z subwencji finansowej z Tarczy PFR 1.0, właśnie nadchodzi czas jej rozliczenia. Rozliczenie musi nastąpić w ciągu 10 dni roboczych po upływie 12 miesięcy od wypłaty subwencji. 

Przedsiębiorcy wybranych branż będą mogli zachować nawet 100% subwencji, o ile spełnią wymagane warunki. Więcej na ten temat w artykule adw. Agnieszki Piaseckiej

Pozostali muszą liczyć się zwrotem przynajmniej 25% subwencji. Kolejne 25% kwoty mogą bezwarunkowo zachować ci, którzy prowadzili działalność przez 12 miesięcy od otrzymania subwencji, w tym nie zawiesili jej nawet na 1 dzień.

Czy przedsiębiorca zachowa pozostałe 50% otrzymanej kwoty, zależy od spełnienia dodatkowych warunków. W przypadku mikroprzedsiębiorców zależy to od utrzymanego stanu zatrudnienia. W przypadku małych i średnich przedsiębiorców, poza poziomem utrzymanego stanem zatrudnienia, znaczenie ma także wysokość poniesionej straty. 

Przypominamy, że od 28 kwietnia br. obowiązuje zmieniony regulamin rozliczania subwencji uzyskanej w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. 
 

Więcej artykułów o prawie HR w newsletterze –  PRO HR Maj 2021.