PRO HR Pharma | Październik 2020

2020.10.30

Pierwsze wydanie kwartalnika dla firm z branży medycznej i farmaceutycznej, które zawiera istotne dla tej branży kwestie z obszaru HR. 


 

W firmach farmaceutycznych pojawia się nowe stanowisko pracy: tele-przedstawiciel (tele-PM), które znacznie różni się od znanego dotychczas przedstawiciela farmaceutycznego.

Trwa przegląd benefitów w firmach farmaceutycznych. Niekiedy wymaga on wręczenia wypowiedzeń zmieniających warunki pracy i płacy. Może powodować wdrożenie procedury zwolnienia grupowego, mimo że pracodawca nie zamierza zwalniać.

Pracodawca musi zapewnić powrót do pracy przedstawicielowi medycznemu wracającemu po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim i ojcowskim. Jeśli redukuje etaty, musi także wobec tej osoby zastosować obiektywne kryteria doboru do zwolnienia.

Przedstawiciele medyczni i farmaceutyczni powinny być bardziej zabezpieczeni przez pracodawcę niż inni pracownicy. W jaki sposób? 

Pracodawca, który przeprowadza zmiany organizacyjne, musi prawidłowo liczyć zwalnianych pracowników, jeśli nie chce wdrażać procedury zwolnień grupowych. W przeciwnym wypadku będzie musiał wypłacić zarówno odprawy, jak i odszkodowania.Więcej w publikacji PRO HR Pharma październik 2020
 

Zobacz plik PDF