PRO HR marzec 2020

2020.03.19

 

Co zawiera bieżące wydanie newslettera dla pracodawców?


 

 

 

  • Temat 1: Praca zdalna a koronawirus

Pracodawca powinien zdefiniować krąg osób, którym można polecić pracę zdalną, ustalić przewidywany okres jej trwania oraz miejsce, z którego ma być ona wykonywana, a także określić podstawowe kwestie związane z pracą zdalną.

 

PRO HR Koronawirus

Specjalna strona o kluczowych dla pracodawców zagadnieniach w sytuacji pandemii COVID-19

Sprawdź ►

 

  • Temat 2: Koronawirus a zapewnienie ciągłości działania przedsiębiorstwa 

Nie każdy pracodawca może wprowadzić pracę zdalną czy wstrzymać prowadzoną działalność, dlatego należy podjąć niezwłoczne działania, aby się przygotować.

  • Temat 3: Działania na czas pandemii

Wielu przedsiębiorców zmaga się z mniejszym zapotrzebowaniem na ich usługi czy produkty. Szereg pracowników nie świadczy pracy, inni pracują zdalnie. Warto wykorzystać ten czas na podjęcie działań, na które zwykle brakuje czasu.

  • Temat 4: Brexit: nic się nie zmienia w okresie przejściowym, czyli do końca 2020 r.

Nowe zasady dotyczące legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców, po zakończeniu okresu przejściowego, będą zależeć od przyszłych ustaleń, które będą negocjowane między Królestwem a Unią Europejską. Obecnie nie ma oficjalnych stanowisk, jakie kroki i w jakim czasie zostaną podjęte.

  • Temat 5: Warunkowa umowa o zakazie konkurencji

Pracodawca ma prawo dodać do umowy o zakazie konkurencji warunek, zgodnie z którym to pracodawca ostatecznie zadecyduje czy po zakończeniu zatrudnienia zakaz będzie obowiązywał.

  • Temat 6: Przejście zakładu pracy

Przejęcie środków trwałych niezbędnych do działalności jest istotne dla przejścia, ale jego brak nie zawsze przejście wykluczy. Faktyczna zmiana podmiotu władającego pracownikami musi być zawsze.


Więcej znajdziesz w publikacji PRO HR marzec 2020

Zobacz plik PDF