Górnictwo, przemysł ciężki

Doradzamy licznym podmiotom w branży przemysłu ciężkiego oraz górnictwa. Zdajemy sobie sprawę, że specyfika tej branży wymaga szczególnej dbałości i rzetelności w wykonywaniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy. 

Rekomendujemy rozwiązania uwzględniające specyfikę branży, a w szczególności szczególne wymagania wynikające z odrębnych aktów prawnych charakterystycznych dla branży (np. Karta Górnika), jak również z wypracowanych z partnerami społecznymi wewnętrznych źródeł prawa pracy. 

Dokonujemy przeglądów stosowanych przez Klientów systemów czasu pracy, pod kątem jego zgodności z przepisami oraz dopasowania do potrzeb branży.

Przygotowujemy i wdrażamy rozwiązania i procedury zmniejszające ryzyko wystąpienia wypadków przy pracy i naruszeń zasad bhp, a co za tym idzie – odpowiedzialności pracodawcy.

Przygotowujemy układy zbiorowe pracy, regulaminy pracy i regulaminy wynagradzania. Doradzamy przy ich wypowiadaniu oraz wprowadzaniu zmian. Wspieramy Klientów w codziennych relacjach ze związkami zawodowymi i prowadzeniu negocjacji, w szczególności na etapie sporów zbiorowych. 

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń:

+48 22 380 42 50

lub napisz: