Łukasz Kuczkowski nowym liderem HR bez Papieru

2021.11.03


Od 1 września 2021 roku, Łukasz Kuczkowski z ramienia naszej kancelarii dołączył do grona liderów programu HR bez Papieru, prowadzonego wspólnie przez kancelarię Raczkowski i kancelarię Maruta Wachta.
 

W ramach HR bez Papieru Łukasz będzie wdrażał nowe usługi i rozwiązania technologiczne.

„Przed digitalizacją obszarów HR nie da się uciec. Nie zadajemy sobie zatem pytania czy digitalizować, ale kiedy digitalizować. Ten proces będzie się tylko nasilać, gdyż firmy w dobie pracy zdalnej zrozumiały, że papier jest w HR zbędny. Digitalizacja jest też wyrazem zmiany roli HR.

W najbliższej przyszłości zaczną być coraz bardziej dostępne rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji. Wszystkie procesy HR oparte na danych (zatrudnienia, zwalnianie, oceny, itp.) będą domeną AI. Rola HR skupi się na relacjach międzyludzkich. Digitalizacja obszarów HR jest początkiem tej rewolucji. Firmy, które wcześnie wejdą w ten proces tylko na tym zyskają. Również wobec konkurencji.

Proces wdrożenia naszego programu HR bez Papieru jest przygodą zapewniającą olbrzymią dawkę nowych doświadczeń i know-how. Kluczowe jest zrozumienie projektu, również od strony prawnej i technologicznej. To całkowicie zmienia poziom zaangażowania klienta we wdrożeniu projektu, przyśpiesza projekt i pozwala cieszyć się jego efektami stosunkowo szybko.

Moja rada dla firm i działów HR, które zastanawiają się nad digitalizacją to digitalizować, digitalizować i jeszcze raz digitalizować. Z właściwym partnerem” – powiedział Łukasz Kuczkowski.

Korzyści z wprowadzenia HR bez Papieru są oczywiste: oszczędność czasu, bezpieczeństwo i sprawność procesów HR, obniżenie kosztów, łatwość w dostępnie do informacji, a także nasza odpowiedzialność społeczna i ekologiczna.

Chcesz zdigitalizować swoje procesy HR-owe i masz pytania jak to zrobić? Napisz do mnie.

Łukasz Kuczkowski

Radca prawny / Partner

E: lukasz.kuczkowski@raczkowski.eu