Raczkowski wzmacnia praktykę Imigracji i Global Mobility

2020.03.02

Nowym szefem specjalizacji został r. pr. dr Michał Kacprzyk


Od 1 lutego 2020 r. do kancelarii Raczkowski dołączył dr Michał Kacprzyk, który został liderem zespołu Imigracji i Global Mobility.


Mecenas Kacprzyk będzie prowadził zespół wspierający Klientów kancelarii we wszystkich aspektach prawa HR, w których występuje element transgraniczny. Wspólnie z Katarzyną Serwińską prowadzącą naszą praktykę podatkową, a dzięki kancelariom z naszej sieci Ius Laboris mogą zapewnić pomoc prawną dotyczącą delegowania pracowników do wszystkich istotnych jurysdykcji – mówi adw. Bartłomiej Raczkowski, partner zarządzający kancelarią Raczkowski.

 

Michał Kacprzyk, doktor nauk prawnych, radca prawny, specjalizuje się w zagadnieniach prawnych związanych z zatrudnianiem cudzoziemców oraz międzynarodową mobilnością pracowników. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych w tym zakresie.


Michał ma już duże doświadczenie w tej dziedzinie, m.in. prowadził praktykę Imigracji  i Global Mobility w innej kancelarii prawniczej. Cieszymy się, że prawnik z tak cenną wiedzą i kompetencjami dołączył do naszej kancelarii – dodaje Katarzyna Dobkowska, partner w kancelarii Raczkowski.

 


 

O kancelarii Raczkowski


Raczkowski to zespół prawników-ekspertów wyspecjalizowanych w obsłudze przedsiębiorstw we wszystkich kwestiach prawnych zarządzania HR, w tym prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, sporów sądowych, compliance, prawa karnego biznesu, ochrony danych osobowych, global mobility & immigration oraz podatków pracowniczych.


Zespół kancelarii Raczkowski liczy obecnie prawie 50 prawników. Wśród nich znajduje się prof. UW dr hab. Łukasz Pisarczyk, jeden z największych autorytetów prawa pracy w Polsce.


Raczkowski jest członkiem Ius Laboris – największego stowarzyszenia prawniczego działającego w ponad 50 jurysdykcjach. Poprzez Ius Laboris kancelaria Raczkowski zapewnia dobrze skoordynowane wsparcie prawne w wielu krajach wraz z zaprzyjaźnionymi kancelariami, które są liderami na swoich rynkach.