Bartłomiej Raczkowski członkiem American Employment Law Council

2020.11.05

Bartłomiej Raczkowski, partner zarządzający w kancelarii Raczkowski, został członkiem American Employment Law Council (AELC) ꟷ czołowego amerykańskiego stowarzyszenia prawa pracy, które zrzesza prawników reprezentujących pracodawców.

Do AELC należą najwybitniejsi prawnicy, działający in-house lub w kancelariach prawnych w Stanach Zjednoczonych oraz innych jurysdykcjach. Bartłomiej Raczkowski jest jedynym polskim prawnikiem, któremu zaproponowano członkostwo w AELC.

AELC to platforma dla prawników cechujących się doskonałością zawodową, reprezentujących pracodawców w nowatorski i etyczny sposób. Członkostwo otwarte jest tylko na zaproszenie, dla prawników ze szczególnymi osiągnięciami i doświadczeniem. 

Celem AELC jest rozwój i promowanie najwyższych standardów i odpowiedzialności w praktyce prawa pracy, przejrzystości, zasady równości w zakładzie pracy, a także konkurencyjności obsługiwanych przez członków pracodawców na rynku krajowym i międzynarodowym.

Ponadto, Bartłomiej Raczkowski jest członkiem stowarzyszonym Sekcji Prawa Pracy American Bar Association, Wiceprzewodniczącym jej Komitetu ds. Kontaktów Międzynarodowych, byłym Przewodniczącym, a obecnie Członkiem Zarządu European Employment Lawyers Association, członkiem International Bar Association i American Immigration Lawyers Association. Jest także członkiem założycielem i byłym Prezesem polskiego Stowarzyszenia Prawa Pracy, członkiem i byłym Przewodniczącym Sekcji Prawa Pracy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, a także członkiem Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Pracy.