Kongres HR Spółek Giełdowych SEG: Problematyka mobbingu i dyskryminacji - wypowiedź prasowa

2019.04.30

24-25 kwietnia br. w Jachrance spotkali się przedstawiciele działów personalnych  polskich spółek giełdowych, aby porozmawiać o problemach i wyzwaniach dotyczących zarządzaniem zasobami ludzkimi, z którymi HR’owcy spotykają się w codziennej pracy.

W związku z zaangażowaniem Raczkowski Paruch w Kongres HR Spółek Giełdowych SEG r. pr. Grzegorz Ruszczyk skomentował jeden z wątków merytorycznych omawianych podczas wydarzenia :

Problematyka mobbingu i dyskryminacji jest stale obecna w obszarach HR. Sprzyja temu nie tylko większa świadomość pracowników tego, czego mogą oczekiwać od szefów, przełożonych i współpracowników, ale także widoczne działania firm, które coraz częściej prowadzą swój biznes w taki sposób, aby oprócz wypełnienia wymagań prawnych, dodać coś od siebie. Te dodatkowe starania obejmują cel w postaci przyjaznej atmosfery oraz szczególnej dbałości o relacje międzyludzkie. Nie oznacza to, że wszystko już zostało zrobione. Pojawiające się zarzuty pracowników co do sposobu ich traktowania pokazują, że walka ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji trwa.

Organizatorem Kongresu było Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Wypowiedź opublikowano w informacji prasowej tutaj.