Adw. Janusz Tomczak szefem Zespołu Prawa Karnego Biznesu i Compliance w Raczkowski Paruch

2019.06.17

Janusz Tomczak, adwokat, został partnerem kierującym Zespołem Prawa Karnego Biznesu i Compliance. Do kancelarii dołączył we wrześniu 2018 r. Wcześniej był związany z kancelarią Wardyński i Wspólnicy, gdzie kierował praktyką karną.

Posiada doświadczenie w reprezentowaniu klientów, stających w obliczu ryzyk związanych z odpowiedzialnością karną. Realizował projekty w obszarze przeciwdziałania nieprawidłowościom, pracował m.in. przy projektowaniu i wprowadzaniu procedur antykorupcyjnych, projektowaniu rozwiązań służących raportowaniu o nieprawidłowościach (whistleblowing lines), w polskich jak i międzynarodowych strukturach. Jest członkiem International Bar Assocation Criminal Law Committee, ekspertem Transparency International, a także sędzią dyscyplinarnym. 

Zespół Prawa Karnego Biznesu i Compliance Raczkowski Paruch wspiera Klientów m.in. w reprezentacji przed organami ścigania/organami administracyjnymi, w wewnętrznych postępowaniach wyjaśniających, tworzeniu oraz opiniowaniu programów compliance czy zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi.
Dominika Stępińska-Duch, dotychczasowa partner kierująca Zespołem od 1 września br. obejmie stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za Pion Prawny w wiodącym koncernie medialnym TVN Discovery Polska. TVN Discovery Polska to czołowy nadawca telewizyjny w Polsce, należący do wiodącego globalnego koncernu medialnego Discovery (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK). 

„To zaszczyt, że nasi Prawnicy zostają zauważeni przez biznes i otrzymują szansę na rozwój w globalnych organizacjach. Jednocześnie wspólnie z Januszem Tomczakiem będziemy konsekwentnie realizować strategię wsparcia Klientów oraz rozwoju Zespołu Prawa Karnego Biznesu i Compliance w strukturach kancelarii” - komentuje adw. Bartłomiej Raczkowski, partner zarządzający w kancelarii Raczkowski Paruch.

„Wspólnie z naszymi Klientami podejmujemy wspierające ich biznes decyzje i wspólnie je wspieramy. Osobiście. Dosłownie. To jest właśnie partnerstwo, które jest elementem naszej misji. Powodzenie inicjatyw naszych Klientów to nasz nadrzędny cel.” – odniósł się r. pr. Sławomir Paruch, partner odpowiedzialny w Kancelarii za Businees Develompent.

Raczkowski Paruch to zespół prawników-ekspertów wyspecjalizowanych w obsłudze przedsiębiorstw we wszystkich kwestiach prawnych zarządzania HR, w tym prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, sporów sądowych, compliance, prawa karnego biznesu, ochrony danych osobowych, global mobility&immigration oraz podatków pracowniczych. Zespół Raczkowski Paruch liczy obecnie prawie 60 prawników. Wśród nich znajduje się prof. UW dr hab. Łukasz Pisarczyk, jeden z największych autorytetów prawa pracy w Polsce. Raczkowski Paruch jest członkiem Ius Laboris – największego międzynarodowego stowarzyszenia kancelarii o podobnym profilu, obecnego w 58 jurysdykcjach. Poprzez Ius Laboris Raczkowski Paruch zapewnia skoordynowane wsparcie prawne we wszystkich ważnych jurysdykcjach.