PRAKTYCY DLA PRAKTYKÓW HR MEETING 2019

Raczkowski Paruch partnerem merytorycznym konferencji PRAKTYCY DLA PRAKTYKÓW HR MEETING 2019 organizowanej 28 -29 marca br. w Warszawie

Prelegenci: r. pr. Katarzyna Sarek-Sadurska, r. pr. Zuzanna Rosner-Laskorzyńskar.pr. Tomasz Rogala oraz r. pr. Piotr Lewandowski 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne tutaj. 

Agenda

28 marca br., godz. 10:30 - Prelegent: r.pr. Tomasz Rogala

Jakie wyzwania czekają pracodawców zatrudniających cudzoziemców w 2019 r.

  • Brexit:Skutki Brexitu dla polskich pracodawców, w szczególności na jakich zasadach będzie można legalnie zatrudniać obywateli UK po Brexicie
  • Planowane zmiany w procedurze uzyskiwania zezwoleń na pracę

 

28 marca br., godz. 11:15 - Prelegent: r.pr. Katarzyna Sarek-Sadurska

Nowości dla działu HR w 2019 r Prawo pracy, PPK, RODO

  • rewolucja w dokumentacji pracowniczej; nowe obowiązki dla działu HR
  • PPK jako nowa forma oszczędzania, czy również obciążenie dla pracodawców?
  • rewolucja w relacjach ze związkami zawodowymi
  • rok obowiązywania RODO, plany kontroli PUODO na 2019

 

28 marca br., godz. 12:15 - Prelegenci: r. pr. Zuzanna Rosner-Laskorzyńska, r. pr. Piotr Lewandowski

Zatrudnianie pracowników tymczasowych

  • Maksymalny okres skierowania do wykonywania pracy tymczasowej
  • Kogo dotyczą ograniczenia?
  • Zewnętrzne formy zatrudnienia

Prelegenci

Kieruje praktyką wynagrodzeń w sektorze finansowym i giełdowym.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Reprezentuje klientów w procesach sądowych. Prowadziła wiele sensytywnych wewnętrznych postępowań wyjaśniających. 

Specjalizuje się w tworzeniu szeroko pojętych polityk wynagrodzeń, zarówno w sektorze finansowym jak i w spółkach giełdowych. Doradza radom nadzorczym oraz grupom kapitałowym we wszystkich aspektach związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem wyższej kadry menadżerskiej. 

Wśród jej klientów są spółki giełdowe, banki, domy maklerskie i  fundusze inwestycyjne. Doradza również klientom z sektora medialnego i produkcyjnego.  

Współpracuje z wieloma branżowymi stowarzyszeniami, m.in. z Izbą Domów Maklerskich, Związkiem Banków Polskich oraz Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych.  Autorka licznych publikacji i artykułów w tematyce prawa pracy, w szczególności regulacji wynagrodzeń w sektorach regulowanych. Propagatorka idei HR bez papieru i digitalizacji dokumentów w biznesie.

Radca prawny. Posiada kilkuletnie doświadczenie w doradztwie związanym m.in. z zatrudnieniem i jego restrukturyzacją, sporami sądowym, relacjami ze związkami zawodowymi, negocjowaniem i wdrażaniem przepisów wewnątrzzakładowych, bieżącą obsługą prawną. Pracuje dla klientów działających w różnych sektorach gospodarki. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka kursu Erasmus na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kopenhaskiego. Wcześniej pracowała w renomowanych kancelariach, w tym m.in. w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 

Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, zarówno w sprawach z zakresu prawa pracy, jak i innych gałęzi prawa. Obecnie swoją praktykę koncentruje na reprezentowaniu klientów w sporach sądowych, jak i pozasądowych, we wszystkich obszarach prawa pracy. 

Autor publikacji z zakresu prawa pracy na łamach periodyków Wydawnictwa "Wiedza i Praktyka" oraz współautor komentarza „Praxis. Prawo Pracy dla sędziów i pełnomocników”.