Compliance Day 2024
3 października | godz. 9:30 – 15:30 | Hotel Verte, Warszawa | Udział bezpłatny
Agenda:
9:00 - 9:30 | Rejestracja
9:30 – 9:45 | Otwarcie Konferencji (Key note)
9:45 – 10:45 | PANEL I
Ochrona sygnalisty w praktyce. Co oznacza ochrona sygnalistów i jak to się ma do kwestii pracowniczych? | Łukasz Kuczkowski
PRELEGENCI:
r.pr. dr Dominika Dörre-Kolasa, Partner w kancelarii Raczkowski
Magdalena Ziółkowska, P4
Robert Lisicki, Lewiatan
10:45 – 11:00 | Przerwa kawowa & networking
11:00 – 12:00 | PANEL II
Czy korupcja to tylko łapownictwo? Przeciwdziałanie korupcji w biznesie | dr Damian Tokarczyk
PRELEGENCI:
Olga Dyczkowska-Uss, Dyrektor Działu Kontroli Wewnętrznej i Zarządzania Ryzykiem w Polenergia S.A.
Jarosław Grzegorz, Partner w EY, Dział Zarządzania Ryzykiem Nadużyć
dr hab. prof. SGH Grzegorz Makowski, Fundacja im. Stefana Batorego
12:00 – 13:00 | PANEL III
Postępowania wyjaśniające – czemu ich znaczenie będzie rosło? Czy są potrzebne nowe regulacje w tym zakresie? | Janusz Tomczak
PRELEGENCI:
adw. Magdalena Gutowska, Chief Compliance Officer w Grupie Agora
Marcin Ciemiński, Clifford Chance
Maciej Broniarz, DeCode9 Sp. z o.o.
13:00 – 14:00 | Przerwa lunchowa
14:00 – 15:00 | PANEL IV
BHP, ESG, Compliance, PIP - co mają ze sobą wspólnego? | dr Ewelina Rutkowska
PRELEGENCI:
Ireneusz Świercz, Of counsel w kancelarii Raczkowski
Marta Ziółkowska-Nasińska, Regional Counsel Poland w Ferrero
Tomasz Janowiak, H&S Director w Budimex
15:00 – 15:30 | Dyskusja końcowa i zamknięcie Konferencji
Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji konferencji Compliance Day.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Miejsce: Hotel Verte, Podwale 3/5, 00-252 Warszawa
Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem i ograniczoną liczbę miejsc zapraszamy maksymalnie trzy osoby z jednej firmy.
Informujemy, że Compliance Day jest przeznaczony dla firm i ich reprezentantów. Jednocześnie nie jest on otwarty dla kancelarii prawniczych.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: prohr@raczkowski.eu
Prelegenci
Radca prawny / Partner Zarządzający / Executive MBA / Kieruje biurem w Poznaniu
Łukasz posiada prawie 20-letnie doświadczenie w prawie HR.
Doradza w zakresie zbiorowych stosunków pracy, bieżących relacji i negocjacji ze związkami zawodowymi, a także prowadzi spory zbiorowe. Ma bogate doświadczenie we wdrażaniu, negocjacji i rozwiązywaniu układów zbiorowych i innych porozumień społecznych oraz gwarancji pracowniczych.
Prowadzi restrukturyzacje pracownicze obejmujące zwolnienia grupowe, programy dobrowolnych odejść oraz inne formy redukcji zatrudnienia.
Wprowadził i rozwinął praktykę pracowniczych planów kapitałowych wraz z zagadnieniem ubezpieczeń społecznych.
Jest odpowiedzialny za projekt „HR bez papieru”, którego celem jest digitalizacja procesów w obszarze HR.
Do jego klientów należą spółki z branży handlowej, energetycznej, logistycznej, technologii, mediów i telekomunikacji (TMT) oraz farmaceutycznej.
Łukasz jest rekomendowany przez międzynarodowy ranking The Legal 500 EMEA w dziedzinie prawa pracy oraz white-collar crime. Jest członkiem European Employment Lawyers Association.
Wdraża nowe technologie do organizacji pracy, komunikacji i zarządzania kancelariami prawnymi.
Jest autorem wielu publikacji w mediach i prasie branżowej.
Szef praktyki prawa karnego w biznesie i compliance.
Janusz ma ponad 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu złożonych spraw karnych gospodarczych oraz wewnętrznych postępowań wyjaśniających. Doradza i reprezentuje klientów korporacyjnych i indywidualnych w sprawach prowadzonych przez krajowe organy ścigania jak i tych o wymiarze międzynarodowym.
Łączy wieloletnią praktykę procesową ze znajomością praktyki i zasad funkcjonowania dużych organizacji oraz zasad odpowiedzialności kadry zarządzającej.
W ostatnim czasie prowadził wewnętrzne postępowania wyjaśniające dotyczące zarzutów oszustwa i korupcji (publicznej i prywatnej) w przedsiębiorstwach z sektora finansowego, mediów oraz drzewnego. Doradzał klientom korporacyjnym i indywidualnym w postępowaniach karnych gospodarczych dotyczących oszustw, przestępstw karnych skarbowych, przestępstw nadużycia zaufania (niegospodarności). Ponadto, doradzał również w obszarze compliance przy wdrażaniu programów naprawczych, będących konsekwencją wykrytych nieprawidłowości.
Janusz posiada wyjątkowe doświadczenie w sprawach dotyczących przestępstw i wykroczeń popełnianych w miejscu pracy związanych z BHP i relacjami ze związkami zawodowymi.
Jest powoływany jako expert witness (biegły) w brytyjskich sądach w zakresie polskiego prawa i systemu sądownictwa.
Jest członkiem International Bar Association (Senior Vice Chair of Criminal Law Committee), the European Criminal Bar Association, the European Fraud and Compliance Lawyers Association, oraz the Extradition Lawyers Association. Od 2010 roku jest sędzią dyscyplinarnym w Warszawskiej i Naczelnej Rady Adwokackiej.
Jest wysoko wyróżniany przez międzynarodowe rankingi: Chambers Europe oraz The Legal 500 EMEA w dziedzinie White Collar Crime, Who's Who Legal jako Thought Leader i Global Leader w dziedzinie Business Crime Defence oraz Investigations.
Prelegent oraz organizator konferencji poświęconych aspektom odpowiedzialności karnej. Autor polskich oraz zagranicznych publikacji na temat prawa karnego.
Damian specjalizuje się w prowadzeniu postępowań karnych na tle prawa gospodarczego i prawa HR, a także wewnętrznych postępowań wyjaśniających ze szczególnym uwzględnieniem korupcji, mobbingu i kradzieży. Posiada bogate doświadczenie w obszarze compliance i whistleblowing.
Reprezentuje podejrzanych, oskarżonych i pokrzywdzonych w sprawach o przestępstwa białych kołnierzyków oraz gospodarczych związanych z zatrudnieniem.
Jako obrońca występuje w śledztwach i procesach dotyczących oszustw, wyrządzenia szkody spółkom, wypadków przy pracy i działań na szkodę pracowników.
Jako specjalista w dziedzinie compliance doradza przy projektach wdrożenia regulacji antykorupcyjnych, systemów zgłaszania nieprawidłowości oraz oceny ryzyka odpowiedzialności karnej.
Wśród jego klientów są m.in. spółki z branży farmaceutycznej, finansowej i produkcyjnej.
Autor opinii w zakresie polskiego prawa i praworządności dla sądów brytyjskich. Prelegent oraz organizator licznych szkoleń i konferencji poświęconych aspektom odpowiedzialności karnej i compliance. Autor polskich oraz zagranicznych publikacji.
Zajmuje się prawem karnym gospodarczym. Doradza w postępowaniach karnych dotyczących m.in. korupcji, oszustw, niegospodarności.
Wspiera polskich i zagranicznych klientów przy przeprowadzaniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających.
Specjalizuje się w budowie i wdrażaniu systemów zarządzania zgodnością (projektowanie procedur wewnętrznych w obszarze whistleblowingu i przeciwdziałania nadużyciom).
Certyfikowana Approved Compliance Expert, Approved Compliance Officer oraz Approved Whistleblowing Officer.
Doradza w kwestiach dotyczących zarządzania kryzysowego w organizacjach.
Prowadzi szkolenia poświęcone zagadnieniom compliance i prawa karnego biznesu.
Autorka wielu publikacji prasowych i naukowych, w tym monografii poświęconej zarządzaniu ryzykiem niezgodności w sektorze sportowym.
Rekomendowana prawniczka w międzynarodowym rankingu Legal 500 w obszarze White-Collar Crime.
Członkini Associates Committee w Concilium Global Compliance, Investigations & Defense Network oraz grupy eksperckiej Investigations w Ius Laboris.