To wydarzenie już się zakończyło.
SZKOLENIE | Przejrzyste warunki zatrudnienia i work-life balance – fundamentalne zmiany w relacjach z pracownikami

19. kwietnia | godz. 9:30 – 14:30 | Warszawa | Hybrydowe szkolenie płatne
Początek roku 2023 to czas rewolucyjnych zmian w kodeksie pracy. Po wprowadzeniu pracy zdalnej oraz kontroli trzeźwości i na obecność środków działających podobnie do alkoholu przyszedł czas na wdrożenie dwóch unijnych dyrektyw – w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy oraz w sprawie równowagi między pracą, a życiem osobistym rodziców i opiekunów.
Zapraszamy na warsztaty dotyczące tego tematu. Omówimy zmiany w przepisach, pokażemy jak się przygotować na ich wejście w życie w Działach Personalnych i jaki będą miały wpływ na biznes. Podpowiemy jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze dla firmy.
Podczas warsztatów poruszymy następujące wątki:
- Umowy o pracę na nowych zasadach
- Jakie są założenia zawierania umowy o pracę na okres próbny?
- Co się zmienia w rozwiązywaniu umowy o pracę na czas określony?
- Co oznacza brak możliwości zakazania pracownikowi jednoczesnego pozostawania w stosunku pracy z innym pracodawcą w kontekście zakazu konkurencji?
- Przejrzyste warunki pracy dla pracownika
- Co powinna zawierać informacja o warunkach zatrudnienia?
- Jakie są nowe obowiązki informacyjne pracodawcy i co grozi za ich zaniedbanie?
- Jak najlepiej w praktyce wdrożyć nowe zasady?
- Elastyczna organizacja pracy
- Co to jest elastyczna organizacja pracy?
- Kto jest uprawniony do wykonywania pracy w elastycznych warunkach?
- Czy pracodawca jest zobowiązany uwzględnić wniosek pracownika?
- Co dalej z pracą zdalną?
- Urlop rodzicielski i ojcowski po zmianach
- Jaki jest nowy wymiar urlopu rodzicielskiego i ojcowskiego?
- W jaki sposób obliczyć zasiłek przysługujący pracownikowi?
- Jak w praktyce ma wyglądać ochrona trwałości zatrudnienia z tytułu pełnienia funkcji rodzicielskich?
- Nowe zwolnienie od pracy z powodu siły wyższej oraz urlop opiekuńczy
- Jakie są przesłanki do skorzystania ze zwolnienia?
- Na czym polega urlop opiekuńczy i komu przysługuje?
- Jakie są zasady wynagradzania pracownika korzystającego ze zwolnienia i z urlopu opiekuńczego?
Cena: 990 zł netto
Lokalizacja: biuro kancelarii Raczkowski sp.k. Warszawa, ul. Bonifraterska 17 oraz online
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: prohr@raczkowski.eu
Prelegenci
Radca prawny, doktor nauk prawnych, partner. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, który ukończyła z wyróżnieniem (10-ta lokata na liście absolwentów). Uczestniczka prac komisji sejmowej w 2003 r. nad „europejską” nowelizacją Kodeksu pracy oraz brukselskiego programu Dialogu Społecznego w Unii Europejskiej.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze prawnej z zakresu prawa pracy. Po odbyciu aplikacji sądowej była dyrektorem działu prawnego firmy doradczej oraz pracowała jako in-house w firmie korporacyjnej, co pozwoliło jej dobrze poznać potrzeby Klientów korporacyjnych i wypracować szczególnie cenione przez Klientów biznesowe podejście do rozwiązywania problemów z obszaru HR. Pracowała również w Biurze Trybunału Konstytucyjnego. Przez kolejne 10 lat prowadziła własną Kancelarię Prawa Pracy, zarządzając 8-osobowym zespołem prawników, obsługując w sposób stały ok. 40 klientów korporacyjnych.
Specjalizuje się przede wszystkim w problematyce czasu pracy, także w zakresie wdrożenia oraz działania ERCP, transferów, zwolnień grupowych, programów dobrowolnych odejść, pracy tymczasowej, outsourcingu, wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy, rozwiązywaniu umów o pracę, negocjacji ze związkami zawodowymi, w tym również podczas sporów zbiorowych. Pomaga firmom w stosowaniu przepisów prawa pracy z uwzględnieniem ich potrzeb biznesowych oraz korporacyjnych zasad etyki i wartości.
Była wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu prawa pracy w Akademii Leona Koźmińskiego, na Uniwersytecie Łódzkim, a wcześniej w Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie na kierunku „Prawo i Administracja" oraz w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem na kierunkach: „Podyplomowe Prawo pracy" oraz „Zarządzanie Personelem".
Prelegentka podczas konwentów, konferencji i sympozjów. Prowadzi z powodzeniem warsztaty z zakresu prawa pracy dla pracowników działów personalnych oraz kadry zarządzającej pracownikami.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z dyskryminacją i mobbingiem w zatrudnieniu, jak też kwestią BHP w zakładzie pracy. Opracowuje i wdraża regulacje wewnątrzzakładowe dla pracowników, organów zarządzających oraz kontrolnych, w szczególności dla branży bankowej.
Prowadzi szkolenia dla pracowników banków w formie stacjonarnej i zdalnej za pośrednictwem Bankowego Ośrodka Doradztwa i Edukacji w tematyce prawa pracy oraz egzekucji.
Autorka licznych publikacji dla branży bankowej.