To wydarzenie już się zakończyło.


WEBINAR | Ważne zmiany w zatrudnianiu i pobycie cudzoziemców – na co powinni przygotować się pracodawcy?

Rejestracja na to wydarzenie zakończyła się.

 

3 listopada | 11:00 – 11:45 | Wydarzenie bezpłatne


Ostatnie dni przyniosły zapowiedź istotnych zmian w zatrudnianiu i pobycie cudzoziemców. Postanowiliśmy zorganizować krótkie podsumowanie nowości, z którymi muszą mierzyć się pracodawcy.  dr Michał Kacprzyk i Jan Pietruczuk zapraszają Państwa na webinar w czasie którego omówią wyzwania kolejnych tygodni wraz z praktycznymi rozwiązania, które dla Państwa wypracowali. 
 
Agenda:

  • Zmiany w statusie obywateli Ukrainy przybyłych w związku z wojną. Rząd w ostatniej chwili zmienia zdanie nt. prawa ich dalszego pobytu w Polsce.
  • Koniec „fikcji covidovej”. Dokumenty pobytowe cudzoziemców nie będę ulegać przedłużeniu. Cudzoziemcy mogą stracić prawo pobytu w Polsce. 
  • Zmiany w statusie obywateli Rosji. Co dalej z ich pracą i pobytem w Polsce? Rząd wprowadza kolejne ograniczenia. 
     

Prelegenci

Szef praktyki imigracji i Global Mobility / Doktor nauk prawnych / LL.M.

Michał specjalizuje się we wszystkich aspektach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce, w tym we wdrażaniu najbardziej efektywnych praktyk. Ponadto, doradza w zakresie międzynarodowej mobilności pracowników, złożonych zagadnień imigracji korporacyjnej na każdym etapie planowania, zatrudniania, jak i delegowania pracowników za granicę.

Posiada doświadczenie w transgranicznych aspektach prawa HR. Wspiera klientów przy koordynacji i wdrażania krajowych oraz międzynarodowych wytycznych dla działów HR.

Jest autorem licznych publikacji i komentarzy w prasie i czasopismach naukowych.

Michał jest członkiem The American Immigration Lawyers Association (AILA) oraz American Bar Association (ABA).

Jan zajmuje się prawem HR i prawem imigracyjnym, w szczególności kwestiami legalizacji pobytu i pracy pracowników. Prowadzi postępowania administracyjne, a także doradza cudzoziemcom w zakresie spraw związanych z zatrudnieniem i przebywaniem w Polsce. 

 

Student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest zaangażowany w działalność ruchu naukowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pełnił funkcję prezesa Koła Naukowego Prawo i Wschód.