To wydarzenie już się zakończyło.


PRO HR Cafe | Prawa autorskie w działalności pracodawcy

Rejestracja na to wydarzenie została zamknięta

24 marca | godz. 10:00-11:00 | Wydarzenie bezpłatne


Prawidłowe nabycie praw autorskich do utworów stworzonych przez pracowników i współpracowników zapewnia bezpieczeństwo prowadzenia działalności pracodawcy w wielu obszarach. Zagadnienie to nadal rodzi szereg pytań i wątpliwości.

O tym:

  • Czym różni się nabywanie praw autorskich od pracowników i od osób na umowach cywilnoprawnych?
  • Jaki rodzaj umowy jest najkorzystniejszy dla nabywcy praw autorskich?
  • Czym są pola eksploatacji i dlaczego mają znaczenie w umowach cywilnoprawnych?
  • Czym są utwory zależne?
  • Jakie mogą być konsekwencje braku nabycia lub nieprawidłowego nabycia praw autorskich dla działalności pracodawcy?

Opowie Justyna Rasiewicz, radca prawny z ponad 20-letnim doświadczeniem w sprawach własności intelektualnej, Of counsel,  która będzie gościem Bartłomieja Raczkowskiego w jedenastym odcinku PRO HR Cafe.

Wydarzenie będzie miało formę bezpłatnego webinaru. Link do nagrania webinaru jest odpłatny i będzie wysyłany na prośbę zainteresowanych. 

Link do transmisji zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.

Prelegenci

Od ponad 25 lat doradza największym międzynarodowym i polskim firmom w zakresie prawa pracy. Uważany za wiodącego praktyka prawa pracy w Polsce.

Członek American Employment Law Council. Członek stowarzyszony Sekcji Prawa Pracy American Bar Association, Wiceprzewodniczący jej Komitetu ds. Kontaktów Międzynarodowych, były Przewodniczący, a obecnie Członek Zarządu European Employment Lawyers Association, członek International Bar Association i American Immigration Lawyers Association.

Członek założyciel i pierwszy Przewodniczący Sekcji Prawa Pracy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Był także członkiem Komitetu Sterującego Międzynarodowego Forum Prawa Pracy, Założycielem i pierwszym Prezesem Stowarzyszenia Prawa Pracy. W czasie studiów Wiceprzewodniczący Zarządu Międzynarodowego Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA), Prezes krakowskiego koła. Członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Pracy.

Pracował jako asystent w Katedrze Prawa Pracy UJ. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich na łamach periodyków specjalistycznych i gazet.

Od wielu lat indywidualnie wymieniany jako lider w zakresie prawa pracy przez wszystkie renomowane publikacje polskie i międzynarodowe jak Chambers & Partners, The Legal 500, Who’s Who Legal, Rzeczpospolita.

Justyna ma ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie prawa własności intelektualnej, w tym w relacjach pracowniczych. Doradza we wszystkich aspektach prawa znaków towarowych, wzorów przemysłowych, nieuczciwej konkurencji i praw autorskich.

Reprezentuje klientów w sporach sądowych zarówno przed sądami cywilnymi, jak i Urzędem Patentowym. Reprezentowała klientów przed polskim Sądem Najwyższym, a także Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wśród jej klientów są spółki z branży farmaceutycznej, budowlanej, handlowej, gier i IT.

Justyna była pierwszym polskim prawnikiem, który wstąpił do Europejskiego Stowarzyszenia Prawników Patentowych (EPLAW). Jest także aktywną członkinią AIPPI (The International Association for the Protection of Intellectual Property), gdzie bierze udział w pracach komisji Amicus Brief Committee (ABC).

Jest rekomendowana przez międzynarodowe rankingi Chambers Europe, Star Patent i IP Star Trademark oraz IAM Global Leader. Justyna jest również ceniona za swoją działalność dydaktyczną (wykłady z zakresu prawa własności intelektualnej) oraz publikacje.