Justyna Rasiewicz

Radca prawny / Of counsel

Justyna ma ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie prawa własności intelektualnej, w tym w relacjach pracowniczych. Doradza we wszystkich aspektach prawa znaków towarowych, wzorów przemysłowych, nieuczciwej konkurencji i praw autorskich.

Reprezentuje klientów w sporach sądowych zarówno przed sądami cywilnymi, jak i Urzędem Patentowym. Reprezentowała klientów przed polskim Sądem Najwyższym, a także Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wśród jej klientów są spółki z branży farmaceutycznej, budowlanej, handlowej, gier i IT.

Justyna była pierwszym polskim prawnikiem, który wstąpił do Europejskiego Stowarzyszenia Prawników Patentowych (EPLAW). Jest także aktywną członkinią AIPPI (The International Association for the Protection of Intellectual Property), gdzie bierze udział w pracach komisji Amicus Brief Committee (ABC).

Jest rekomendowana przez międzynarodowe rankingi Chambers Europe, Star Patent i IP Star Trademark oraz IAM Global Leader. Justyna jest również ceniona za swoją działalność dydaktyczną (wykłady z zakresu prawa własności intelektualnej) oraz publikacje.