To wydarzenie już się zakończyło.


Pracodawca wobec prawa karnego – podstawowe ryzyka - śniadanie biznesowe

Zapraszamy na śniadanie biznesowe poświęcone tematowi: Pracodawca wobec prawa karnego – podstawowe ryzyka

Prowadzący: adw. Janusz Tomczak partner odpowiedzialny za praktykę prawa karnego biznesu i complianceadw. dr Damian Tokarczyk, starszy prawnik oraz apl. adw. Ewelina Rutkowska, prawnik 

Śniadanie odbędzie się 1 października 2019 r. (wtorek), godz. 10:00 – 12:00, w biurze kancelarii przy ul. Bonifraterskiej 17 (21 piętro) w Warszawie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: prohrevents@raczkowski.eu

Agenda

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z licznymi ryzykami. Jednym z nich jest ryzyko występowania nieprawidłowości oraz poniesienia przez kadrę kierowniczą firm odpowiedzialności karnej albo pokrzywdzenia jej przestępstwem popełnionym przez pracownika lub osobę z zewnątrz. Podczas śniadania prawnicy Zespołu Prawa Karnego i Compliance skupią się na przedstawieniu praktycznych aspektów związanych z obszarem odpowiedzialności karnej w stosunkach pracy i stosunkach gospodarczych. Omawiając zasady odpowiedzialności karnej oraz przestępstwa związane z obszarem HR prowadzący podzielą się także swoim doświadczeniem w zakresie budowania w firmach systemów zarządzania ryzykiem nieprawidłowości (compliance). 

Śniadanie adresowane jest do przedstawicieli kadry zarządzającej, w tym w szczególności przedstawicieli zarządów, działów prawnych i compliance oraz działów HR. 

Prelegenci

Adwokat, partner. Przed dołączeniem do kancelarii Raczkowski przez piętnaście lat był związany z kancelarią, gdzie kierował praktyką karną. Posiada wszechstronne doświadczenie w doradzaniu i reprezentowaniu klientów korporacyjnych i indywidualnych, stających w obliczu ryzyk związanych z odpowiedzialnością karną jak i pokrzywdzonych przestępstwem. Realizował projekty  obszarze przeciwdziałania nieprawidłowościom, pracował m.in. przy projektowaniu i wprowadzaniu procedur antykorupcyjnych, projektowaniu rozwiązań służących raportowaniu o nieprawidłowościach (whistleblowing lines), w polskich jak i międzynarodowych strukturach. Jest członkiem International Bar Assocation Criminal Law Committee, ekspertem Transparency International, a także sędzią dyscyplinarnym. Prelegent oraz organizator konferencji poświęconych aspektom odpowiedzialności karnej. Autor polskich oraz zagranicznych publikacji na temat prawa karnego. 
 

Aplikantka adwokacka, doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się prawem karnym gospodarczym oraz zagadnieniami zarządzania zgodnością w przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w kwestiach związanych z budową i wdrażaniem systemów compliance oraz wspiera Klientów przy przeprowadzaniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających. Doradza w obszarze związanym z zarządzaniem kryzysowym w organizacjach. Prowadzi szkolenia z zakresu compliance i prawa karnego. Interesuje się prawem sportowym i compliance w sporcie, tak zwłaszcza zagadnieniami oceny ryzyka w sporcie, wewnętrzną organizacją podmiotów sportowych oraz budowaniem systemów przeciwdziałania nadużyciom. Publikuje w dziennikach prawnych i czasopismach naukowych.

  

Doktor nauk prawnych, adwokat specjalizujący się w prawie i postępowaniu karnym. Specjalista z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, w tym opracowywania procedur i dokumentów związanych ze stosowaniem środków bezpieczeństwa finansowego. Z Kancelarią związany od września 2016 r. Posiada bogate doświadczenie w reprezentacji podejrzanych, oskarżonych i pokrzywdzonych w postępowaniach prokuratorskich i sądowych, w szczególności w sprawach dotyczących przestępstw gospodarczych, drogowych i błędów medycznych. Zaufanie Klientów pozyskuje dzięki merytorycznemu przygotowaniu do sprawy, doświadczeniu procesowemu wzbogaconemu wiedzą naukową i umiejętnościom retorycznym. Prowadzi szkolenia z zakresu odpowiedzialności karnej w biznesie, oraz compliance. Jest autorem artykułów naukowych publikowanych w prestiżowych czasopismach prawniczych, w tym w Państwie i Prawie, Ruchu Prawniczym Ekonomicznym i Socjologicznym oraz Czasopiśmie Adwokatury Polskiej Palestra. Publikuje także artykuły popularnonaukowe.