To wydarzenie już się zakończyło.


Pracodawca wobec prawa karnego – podstawowe ryzyka - śniadanie biznesowe

Zapraszamy na śniadanie biznesowe poświęcone tematowi: Pracodawca wobec prawa karnego – podstawowe ryzyka

Prowadzący: adw. Janusz Tomczak partner odpowiedzialny za praktykę prawa karnego biznesu i complianceadw. dr Damian Tokarczyk, starszy prawnik oraz apl. adw. Ewelina Rutkowska, prawnik 

Śniadanie odbędzie się 1 października 2019 r. (wtorek), godz. 10:00 – 12:00, w biurze kancelarii przy ul. Bonifraterskiej 17 (21 piętro) w Warszawie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: prohrevents@raczkowski.eu

Agenda

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z licznymi ryzykami. Jednym z nich jest ryzyko występowania nieprawidłowości oraz poniesienia przez kadrę kierowniczą firm odpowiedzialności karnej albo pokrzywdzenia jej przestępstwem popełnionym przez pracownika lub osobę z zewnątrz. Podczas śniadania prawnicy Zespołu Prawa Karnego i Compliance skupią się na przedstawieniu praktycznych aspektów związanych z obszarem odpowiedzialności karnej w stosunkach pracy i stosunkach gospodarczych. Omawiając zasady odpowiedzialności karnej oraz przestępstwa związane z obszarem HR prowadzący podzielą się także swoim doświadczeniem w zakresie budowania w firmach systemów zarządzania ryzykiem nieprawidłowości (compliance). 

Śniadanie adresowane jest do przedstawicieli kadry zarządzającej, w tym w szczególności przedstawicieli zarządów, działów prawnych i compliance oraz działów HR. 

Prelegenci

Adwokat, partner. Przed dołączeniem do kancelarii Raczkowski przez piętnaście lat był związany z kancelarią, gdzie kierował praktyką karną. 

Posiada wszechstronne doświadczenie w doradzaniu i reprezentowaniu klientów korporacyjnych i indywidualnych, stających w obliczu ryzyk związanych z odpowiedzialnością karną jak i pokrzywdzonych przestępstwem.

Realizował projekty w obszarze przeciwdziałania nieprawidłowościom, pracował m.in. przy projektowaniu i wprowadzaniu procedur antykorupcyjnych, projektowaniu rozwiązań służących raportowaniu o nieprawidłowościach (whistleblowing lines), w polskich jak i międzynarodowych strukturach.

Jest członkiem International Bar Assocation Criminal Law Committee, ekspertem Transparency International, a także sędzią dyscyplinarnym. Prelegent oraz organizator konferencji poświęconych aspektom odpowiedzialności karnej. Autor polskich oraz zagranicznych publikacji na temat prawa karnego. 
 

Doktor nauk prawnych, adwokat specjalizujący się w prawie i postępowaniu karnym. Specjalista z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, w tym opracowywania procedur i dokumentów związanych ze stosowaniem środków bezpieczeństwa finansowego. Z Kancelarią związany od września 2016 r. Posiada bogate doświadczenie w reprezentacji podejrzanych, oskarżonych i pokrzywdzonych w postępowaniach prokuratorskich i sądowych, w szczególności w sprawach dotyczących przestępstw gospodarczych, drogowych i błędów medycznych. Zaufanie Klientów pozyskuje dzięki merytorycznemu przygotowaniu do sprawy, doświadczeniu procesowemu wzbogaconemu wiedzą naukową i umiejętnościom retorycznym. Prowadzi szkolenia z zakresu odpowiedzialności karnej w biznesie, oraz compliance. Jest autorem artykułów naukowych publikowanych w prestiżowych czasopismach prawniczych, w tym w Państwie i Prawie, Ruchu Prawniczym Ekonomicznym i Socjologicznym oraz Czasopiśmie Adwokatury Polskiej Palestra. Publikuje także artykuły popularnonaukowe. 

Aplikantka adwokacka, doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się prawem karnym gospodarczym oraz zagadnieniami zarządzania zgodnością w przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w kwestiach związanych z budową i wdrażaniem systemów compliance oraz wspiera Klientów przy przeprowadzaniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających. Doradza w obszarze związanym z zarządzaniem kryzysowym w organizacjach. Prowadzi szkolenia z zakresu compliance i prawa karnego. Interesuje się prawem sportowym i compliance w sporcie, tak zwłaszcza zagadnieniami oceny ryzyka w sporcie, wewnętrzną organizacją podmiotów sportowych oraz budowaniem systemów przeciwdziałania nadużyciom. Publikuje w dziennikach prawnych i czasopismach naukowych.