Odpowiedzialność karna podmiotów zbiorowych - śniadania biznesowe

Zapraszamy do udziału w śniadaniach biznesowych, które poświęcone będą tematowi odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych. 

Spotkania będą dotyczyły nowej ustawy o odpowiedzialności karnej spółek, która jest procedowana przez Sejm. Ustawa umożliwi wymierzenie kary spółce za przestępstwa popełnione w związku z jej działalnością przez reprezentantów i pracowników. Uniezależni tę odpowiedzialność od winy osób działających w imieniu spółek. Projekt zobowiązuje też przedsiębiorców do wdrożenia procedury sygnalizowania o nieprawidłowościach, prowadzenia wewnętrznych postępowań wyjaśniających i przyjęcia innych regulacji compliance. W trakcie spotkania postaramy się w praktyczny sposób przedstawić Państwu założenia, cele i zasady nowej regulacji, podzielimy się też z Państwem naszymi doświadczeniami w zakresie skutecznego wdrażania systemu zarządzania zgodnością. 

 

 

TERMINY:

 

Piątki z HR przy krakowskim obwarzanku — 8 marca 2019 r. – Kraków 

Miejsce: Biuro Raczkowski Paruch przy ul. Krupniczej 16 w Krakowie.

Termin: Spotkanie odbędzie się: 8 marca 2019 r. (wtorek),  godz. 9:30 – 12:00 w Krakowie.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: prohrevents@raczkowski.eu

Prowadzący: adw. dr Damian Tokarczyk

 

Poznańskie poranki z HR — 2 kwietnia 2019 r. — Pozn

Miejsce: Sheraton Poznań Hotel przy ul. Bukowskiej 3/9 w Poznaniu.

Termin: Spotkanie odbędzie się: 2 kwietnia 2019 r. (wtorek),  godz. 9:30 – 12:00  w Poznaniu. 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: office.poznan@raczkowski.eu

Prowadzący: adw. Janusz Tomczak

 

4 kwietnia 2019 r. – Katowice

Miejsce: informacja dostępna wkrótce

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: office.katowice@raczkowski.eu

Prowadzący: adw. dr Damian Tokarczyk

 

Spotkania przeznaczone są przede wszystkim dla dyrektorów oraz menadżerów, przedstawicieli działów prawnych i compliance oraz przedstawicieli działów HR.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. 
 

Agenda

Omówimy następujące zagadnienia: 

  • Zasady odpowiedzialności karnej spółek
  • Sposoby minimalizacji ryzyka tej odpowiedzialności 
  • Mechanizmy wdrażania regulacji compliance 

Prelegenci

Adwokat, partner. Przed dołączeniem do kancelarii Raczkowski przez piętnaście lat był związany z kancelarią, gdzie kierował praktyką karną. 

Posiada wszechstronne doświadczenie w doradzaniu i reprezentowaniu klientów korporacyjnych i indywidualnych, stających w obliczu ryzyk związanych z odpowiedzialnością karną jak i pokrzywdzonych przestępstwem.

Realizował projekty w obszarze przeciwdziałania nieprawidłowościom, pracował m.in. przy projektowaniu i wprowadzaniu procedur antykorupcyjnych, projektowaniu rozwiązań służących raportowaniu o nieprawidłowościach (whistleblowing lines), w polskich jak i międzynarodowych strukturach.

Jest członkiem International Bar Assocation Criminal Law Committee, ekspertem Transparency International, a także sędzią dyscyplinarnym. Prelegent oraz organizator konferencji poświęconych aspektom odpowiedzialności karnej. Autor polskich oraz zagranicznych publikacji na temat prawa karnego. 
 

Doktor nauk prawnych, adwokat specjalizujący się w prawie i postępowaniu karnym. Specjalista z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, w tym opracowywania procedur i dokumentów związanych ze stosowaniem środków bezpieczeństwa finansowego. Z Kancelarią związany od września 2016 r. Posiada bogate doświadczenie w reprezentacji podejrzanych, oskarżonych i pokrzywdzonych w postępowaniach prokuratorskich i sądowych, w szczególności w sprawach dotyczących przestępstw gospodarczych, drogowych i błędów medycznych. Zaufanie Klientów pozyskuje dzięki merytorycznemu przygotowaniu do sprawy, doświadczeniu procesowemu wzbogaconemu wiedzą naukową i umiejętnościom retorycznym. Prowadzi szkolenia z zakresu odpowiedzialności karnej w biznesie, oraz compliance. Jest autorem artykułów naukowych publikowanych w prestiżowych czasopismach prawniczych, w tym w Państwie i Prawie, Ruchu Prawniczym Ekonomicznym i Socjologicznym oraz Czasopiśmie Adwokatury Polskiej Palestra. Publikuje także artykuły popularnonaukowe.