Katarzyna Serwińska oraz Tomasz Kret wzmocnili zespół podatków HR w Raczkowski Paruch

2018.04.03

Katarzyna Serwińska objęła stanowisko partnera oraz szefa zespołu podatków HR. 

Katarzyna Serwińska jest doradcą podatkowym. Od początku swojej kariery zawodowej związana była z PwC, gdzie przez ostatnich 12 lat pełniła rolę leadera zespołu ds. podatków pracowniczych i doradztwa HR. Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych aspektów podatkowych dot. global mobility & immigration oraz optymalizacji kosztów zatrudnienia. Ma duże doświadczenie w tworzeniu efektywnych kosztowo struktur zatrudniania i wynagradzania pracowników (w tym najwyższej kadry zarządzającej), jak również pracowniczych programów motywacyjnych i ich optymalizacji. Przez wiele lat sprawowała nadzór nad zespołem prowadzącym rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe pracowników delegowanych do pracy w Polsce i wykonujących pracę za granicą oraz nad procesem rozliczeń podatkowych najwyższej kadry kierowniczej międzynarodowych firm w Polsce i za granicą. Przygotowywała i wdrażała polityki delegowania pracowników za granicę. Jest autorką publikacji dotyczących międzynarodowego opodatkowania pracowników delegowanych z Polski i do Polski, prelegentką na seminariach i warsztatach poświęconych zagadnieniom opodatkowania osób fizycznych.

Praktykę podatkową kancelarii Raczkowski Paruch wesprze również Tomasz Kret, starszy prawnik. Pracował przez ponad 13 lat w dziale podatkowo-prawnym PwC. Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. Doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników. Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą. Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”.

Zespół podatkowy będzie wspierał Klientów między innymi w zakresie opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych aspektów podatkowych relokacji pracowników za granicę oraz do Polski oraz optymalizacji kosztów pracy.
Raczkowski Paruch to zespół prawników-ekspertów wyspecjalizowanych w obsłudze przedsiębiorstw we wszystkich kwestiach prawnych zarządzania HR, w tym prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, sporów sądowych, compliance, prawa karnego biznesu, ochrony danych osobowych, global mobility&immigration oraz podatków pracowniczych.

Zespół Raczkowski Paruch liczy obecnie prawie 60 prawników. Wśród nich znajduje się prof. UW dr hab. Łukasz Pisarczyk, jeden z największych autorytetów prawa pracy w Polsce. Raczkowski Paruch jest członkiem Ius Laboris – największego międzynarodowego stowarzyszenia kancelarii o podobnym profilu obecnego w ponad 50 jurysdykcjach. Poprzez Ius Laboris Raczkowski Paruch zapewnia skoordynowane wsparcie prawne we wszystkich ważnych jurysdykcjach.