PPK – spotkanie autorskie

Raczkowski Paruch wraz z wydawnictwem Wolters Kluwer zaprasza na spotkanie autorskie, z okazji publikacji komentarza Pracownicze Plany Kapitałowe. Pytania, odpowiedzi, listy kontrolne.

Autorami Komentarza są: r. pr. Łukasza Kuczkowski oraz r. pr. Paulina Zawadzka-Filipczyk.

Publikacja zawiera odpowiedzi na 100 najważniejszych pytań o pracownicze plany kapitałowe, które zaczną być tworzone po 1.07.2019 r. i w pierwszym etapie obowiązywania będą dotyczyć pracodawców zatrudniających co najmniej 250 pracowników. 
 
W książce przedstawiono wszelkie istotne kwestie dotyczące wdrażania i funkcjonowania PPK oraz wiele dotyczących ich uwag i praktycznych wskazówek.

 

Prowadzący: r. pr. Łukasz Kuczkowski.

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca br. (środa) w godz. 12:00 – 14:00, w biurze kancelarii przy ul. Bonifraterskiej 17 (21 piętro) w Warszawie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: prohrevents@raczkowski.eu

Agenda

1.  Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) – ogólne założenia
•     obligatoryjność utworzenia PPK;
•     struktura składek w PPK, zachęty fiskalne;
•     nadzór nad PPK.

2.    PPK – perspektywa pracodawcy
•     procedura tworzenia PPK;
•     nowe obowiązki nakładane na pracodawców;
•     konsekwencje naruszeń.

3.    PPK – perspektywa pracownika
•     zasady inwestowania w PPK;
•     rezygnacja z oszczędzania w PPK;
•     zasady wykorzystania środków zgromadzonych w PPK.

4.    Odpowiedzi na pytania uczestników.
 

Prelegenci

Radca prawny, Master of Executive MBA, Partner. Kieruje biurem kancelarii w Poznaniu. Od ponad 15 lat doradza klientom w zakresie prawa pracy. Posiada szczególnie bogate doświadczenie w zbiorowych stosunkach pracy, w tym w zakresie rozwiązywania i wdrażania układów zbiorowych i innych porozumień ze stroną związkową, gwarancji pracowniczych, prowadzenia sporów zbiorowych i negocjacji ze związkami zawodowymi. Prowadził szereg restrukturyzacji pracowniczych obejmujących zarówno zwolnienia grupowe, jak i programy dobrowolnych odejść oraz inne formy zmniejszania poziomu zatrudnienia. Doradza przy zatrudnianiu kadry menedżerskiej wysokiego szczebla. Bardzo często reprezentuje klientów przed sądami pracy. Ma dużą znajomość branży transportowej i produkcyjnej. Zakładał i wspierał prowadzenie szeregu Pracowniczych Programów Emerytalnych Pracował w renomowanych polskich kancelariach.