Piątki z HR przy krakowskim obwarzanku - Wiosenne porządki w dokumentacji pracowniczej czyli o nowych zasadach jej prowadzenia i przechowywania

W południe każdego pierwszego piątku miesiąca zapraszamy do krakowskiego biura Raczkowski Paruch przy ul. Krupniczej 16 na cykl spotkań Piątki z HR przy krakowskim obwarzanku. 

Drugie spotkanie odbędzie się 6 kwietnia br., w godzinach 12:00 – 15:30.

Temat spotkania: Wiosenne porządki w dokumentacji pracowniczej czyli o nowych zasadach jej prowadzenia i przechowywania – w świetle ustawy z 10 stycznia 2018 r. – A co na to RODO?

Spotkanie poprowadzi r. pr. dr Dominika Dörre-Kolasa, partner. 
  
Omówimy następujące zagadnienia: 
  • Digitalizacja dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika - a zasady przetwarzania danych osobowych. 
  • Zgody kandydatów – komu, kiedy i na co? Gdzie przechowywać? Jak zabezpieczać dokumenty rekrutacyjne?
  • Obowiązki informacyjne wobec kandydata i pracownika, a zewnętrzna obsługa procesów.
  • Narodowy zasób archiwalny czy makulatura – czyli co tak naprawdę mieszczą archiwa pracownicze - jak postępować aby nie narazić się na surowe kary administracyjne lub odpowiedzialność odszkodowawczą? 
  • Zdęcie kandydata/pracownika – za zgodą czy bez, na jakich zasadach? 
  • „Zdolność kredytowa pracownika a zdolność do pracy” czyli o blaskach i cieniach background check w kontekście RODO – czyja jest dokumentacja dotycząca kandydata i kto może ją przechowywać. 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: prohrevents@raczkowski.eu
 

Prelegenci

Doktor nauk prawnych / Kieruje biurem w Krakowie.

Dominika kieruje zespołem ochrony danych osobowych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie prawa pracy i HR, ochrony danych osobowych pracowników, ochrony dóbr osobistych w zatrudnieniu ze szczególnym uwzględnieniem mobbingu i dyskryminacji. Doradza międzynarodowym korporacjom oraz polskim pracodawcom.

Ponadto, opracowuje projekty wewnątrzzakładowych źródeł prawa i prowadzi negocjacje ze związkami zawodowymi. Przeprowadza audyty zgodności z wymogami prawa i etyki w biznesie, a także doradza przy wdrażaniu rekomendacji.

Od ponad dziesięciu lat jest adiunktem w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest cenionym wykładowcą na podyplomowych studiach z zakresu prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie wykłada problematykę ochrony danych osobowych w zatrudnieniu, dyskryminacji oraz wybranych aspektów zbiorowego prawa pracy.

Autorka licznych książek i publikacji akademickich i publicystycznych z zakresu prawa pracy i ochrony danych osobowych. Konsultantka wielu czasopism prawniczych. Prowadzi szkolenia i warsztaty, w szczególności dla kadry zarządzającej oraz członków komisji antymobbingowych.