To wydarzenie już się zakończyło.


PRO HR Cafe | Zmiany w przepisach imigracyjnych. Co zmieniło się ostatnio? Jakie nowości dopiero przed nami? Na co muszą przygotować się pracodawcy?

11 lipca | 10:00 – 10:45 | Wydarzenie online 

W imigracji jeszcze nigdy nie działo się tak wiele.  Obecny rok to okres wielkich zmian i jednocześnie czas wyzwań dla pracodawców, którzy będą musieli przygotować się na nowości w zatrudnieniu i pobycie cudzoziemców. 

Rosnąca liczba cudzoziemców na rynku pracy, trwająca wojna oraz skutki tzw. afery wizowej nie pozostają bez wpływu na kształt przepisów. Od 1 lipca br. obowiązują nowe zasady pracy i pobytu obywateli Ukrainy. Wyzwanie stanowi także ukraińska ustawa mobilizacyjna, która uzależnia dostęp do usług konsularnych mężczyznom w wieku poborowym. 

W najnowszym odcinku PRO HR Cafe Bartłomiej Raczkowski porozmawia z Michałem Kacprzykiem o tym, z jakimi zmianami muszą mierzyć się pracodawcy.

Wydarzenie będzie miało formę bezpłatnego webinaru.

Link do transmisji zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.
 

Prelegenci

Od ponad 25 lat doradza największym międzynarodowym i polskim firmom w zakresie prawa pracy. Uważany za wiodącego praktyka prawa pracy w Polsce.

Członek American Employment Law Council. Członek stowarzyszony Sekcji Prawa Pracy American Bar Association, Wiceprzewodniczący jej Komitetu ds. Kontaktów Międzynarodowych, były Przewodniczący, a obecnie Członek Zarządu European Employment Lawyers Association, członek International Bar Association i American Immigration Lawyers Association.

Członek założyciel i pierwszy Przewodniczący Sekcji Prawa Pracy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Był także członkiem Komitetu Sterującego Międzynarodowego Forum Prawa Pracy, Założycielem i pierwszym Prezesem Stowarzyszenia Prawa Pracy. W czasie studiów Wiceprzewodniczący Zarządu Międzynarodowego Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA), Prezes krakowskiego koła. Członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Pracy.

Pracował jako asystent w Katedrze Prawa Pracy UJ. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich na łamach periodyków specjalistycznych i gazet.

Od wielu lat indywidualnie wymieniany jako lider w zakresie prawa pracy przez wszystkie renomowane publikacje polskie i międzynarodowe jak Chambers & Partners, The Legal 500, Who’s Who Legal, Rzeczpospolita.

Szef praktyki imigracji i Global Mobility / Doktor nauk prawnych / LL.M.

Michał specjalizuje się we wszystkich aspektach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce, w tym we wdrażaniu najbardziej efektywnych praktyk. Ponadto, doradza w zakresie międzynarodowej mobilności pracowników, złożonych zagadnień imigracji korporacyjnej na każdym etapie planowania, zatrudniania, jak i delegowania pracowników za granicę.

Posiada doświadczenie w transgranicznych aspektach prawa HR. Wspiera klientów przy koordynacji i wdrażania krajowych oraz międzynarodowych wytycznych dla działów HR.

Jest autorem licznych publikacji i komentarzy w prasie i czasopismach naukowych.

Michał jest członkiem The American Immigration Lawyers Association (AILA).