To wydarzenie już się zakończyło.


PRO HR Cafe | Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców – wyzwania global mobility

Rejestracja na to wydarzenie została zamknięta
 

17 lutego | godz. 10:00-11:00 | Wydarzenie bezpłatne


Na początku 2022 roku, weszła w życie reforma prawa imigracyjnego. Nowe przepisy dotyczą wszystkich podmiotów zatrudniających cudzoziemców. 

Zmianie uległy zasady wydawania oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy. Cudzoziemcy zyskali również możliwość zmiany jednolitego zezwolenia na pobyt czasowy i pracę w szerszym zakresie niż dotychczas bez obowiązku uzyskiwania nowego zezwolenia. 

W niektórych przypadkach, również awans pracownika-cudzoziemca nie wymaga działania po stronie pracodawcy. 

To tylko niektóre zmiany i jednocześnie dobry moment, żeby szerzej omówić wyzwania w obszarze global mobility. 

Porozmawiamy o:

  • Nowych przepisach i rozwiązaniach, które dotyczą pracodawców
  • Fikcji przedłużenia ważności zezwoleń na pracę, zezwoleń pobytowych oraz wiz, wprowadzonej w związku z COVID-19, które może niedługo dobiec końca
  • Coraz popularniejszej formie legalizacji pracy i pobytu, tj. wizie Poland.Business Harbour, która daje możliwość zatrudnienia w oparciu o formułę B2B
  • Wykonywaniu pracy zdalnej z zagranicy i możliwości zmniejszenia ryzyka, które się z tym wiąże

Dr Michał Kacprzyk, kierujący praktyką imigracji i global mobility, będzie gościem Bartłomieja Raczkowskiego w dziesiątym odcinku PRO HR Cafe.

Wydarzenie będzie miało formę bezpłatnego webinaru. Link do nagrania webinaru jest odpłatny i będzie wysyłany na prośbę zainteresowanych. 

Link do transmisji zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.
 

Prelegenci

Od ponad 25 lat doradza największym międzynarodowym i polskim firmom w zakresie prawa pracy. Uważany za wiodącego praktyka prawa pracy w Polsce.

Członek American Employment Law Council. Członek stowarzyszony Sekcji Prawa Pracy American Bar Association, Wiceprzewodniczący jej Komitetu ds. Kontaktów Międzynarodowych, były Przewodniczący, a obecnie Członek Zarządu European Employment Lawyers Association, członek International Bar Association i American Immigration Lawyers Association.

Członek założyciel i pierwszy Przewodniczący Sekcji Prawa Pracy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Był także członkiem Komitetu Sterującego Międzynarodowego Forum Prawa Pracy, Założycielem i pierwszym Prezesem Stowarzyszenia Prawa Pracy. W czasie studiów Wiceprzewodniczący Zarządu Międzynarodowego Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA), Prezes krakowskiego koła. Członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Pracy.

Pracował jako asystent w Katedrze Prawa Pracy UJ. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich na łamach periodyków specjalistycznych i gazet.

Od wielu lat indywidualnie wymieniany jako lider w zakresie prawa pracy przez wszystkie renomowane publikacje polskie i międzynarodowe jak Chambers & Partners, The Legal 500, Who’s Who Legal, Rzeczpospolita.

Szef praktyki imigracji i Global Mobility / Doktor nauk prawnych / LL.M.

Michał specjalizuje się we wszystkich aspektach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce, w tym we wdrażaniu najbardziej efektywnych praktyk. Ponadto, doradza w zakresie międzynarodowej mobilności pracowników, złożonych zagadnień imigracji korporacyjnej na każdym etapie planowania, zatrudniania, jak i delegowania pracowników za granicę.

Posiada doświadczenie w transgranicznych aspektach prawa HR. Wspiera klientów przy koordynacji i wdrażania krajowych oraz międzynarodowych wytycznych dla działów HR.

Jest autorem licznych publikacji i komentarzy w prasie i czasopismach naukowych.

Michał jest członkiem The American Immigration Lawyers Association (AILA) oraz American Bar Association (ABA).