To wydarzenie już się zakończyło.


Piątki z HR przy krakowskim obwarzanku | Zatrudnianie cudzoziemców i praca zdalna – nowości i wyzwania dla HR

14 października | godz. 10.00 – 12.00 | Wydarzenie hybrydowe 


Przedstawimy najnowsze zmiany w zatrudnieniu cudzoziemców wpływające na funkcjonowanie pracodawców, a także opowiemy o wyzwaniach, które czekają HR w najbliższym czasie, w tym w związku z wojną na Ukrainie. Już za nieco ponad miesiąc obywatele Ukrainy, którzy wjechali do Polski w efekcie wybuchu wojny będą mogli składać wnioski pobytowe. Z kolei pracodawcy  zatrudniający obywateli Rosji muszą liczyć się z ograniczeniami. 

Podpowiemy jak przygotować organizację do nowych przepisów i podzielimy się naszym doświadczeniem jak skutecznie i bezpiecznie wdrożyć model pracy zdalnej.

Agenda:

  • Wprowadzenie 
  • Nowości w zatrudnianiu cudzoziemców i wyzwania dla HR 
  • Praca zdalna, w tym praca zdalna z zagranicy – benefit na który trzeba uważać
  • Ochrona danych osobowych w pracy zdalnej

Wydarzenie będzie miało formę hybrydową.

Link do transmisji zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.

Miejsce onsite: Radisson Blu Hotel, ul. Floriana Straszewskiego 17, 31-101 Kraków 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Prelegenci

Doktor nauk prawnych / Kieruje biurem w Krakowie.

Dominika kieruje zespołem ochrony danych osobowych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie prawa pracy i HR, ochrony danych osobowych pracowników, ochrony dóbr osobistych w zatrudnieniu ze szczególnym uwzględnieniem mobbingu i dyskryminacji. Doradza międzynarodowym korporacjom oraz polskim pracodawcom.

Ponadto, opracowuje projekty wewnątrzzakładowych źródeł prawa i prowadzi negocjacje ze związkami zawodowymi. Przeprowadza audyty zgodności z wymogami prawa i etyki w biznesie, a także doradza przy wdrażaniu rekomendacji.

Od ponad dziesięciu lat jest adiunktem w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest cenionym wykładowcą na podyplomowych studiach z zakresu prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie wykłada problematykę ochrony danych osobowych w zatrudnieniu, dyskryminacji oraz wybranych aspektów zbiorowego prawa pracy.

Autorka licznych książek i publikacji akademickich i publicystycznych z zakresu prawa pracy i ochrony danych osobowych. Konsultantka wielu czasopism prawniczych. Prowadzi szkolenia i warsztaty, w szczególności dla kadry zarządzającej oraz członków komisji antymobbingowych.

Szef praktyki imigracji i Global Mobility / Doktor nauk prawnych / LL.M.

Michał specjalizuje się we wszystkich aspektach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce, w tym we wdrażaniu najbardziej efektywnych praktyk. Ponadto, doradza w zakresie międzynarodowej mobilności pracowników, złożonych zagadnień imigracji korporacyjnej na każdym etapie planowania, zatrudniania, jak i delegowania pracowników za granicę.

Posiada doświadczenie w transgranicznych aspektach prawa HR. Wspiera klientów przy koordynacji i wdrażania krajowych oraz międzynarodowych wytycznych dla działów HR.

Jest autorem licznych publikacji i komentarzy w prasie i czasopismach naukowych.

Michał jest członkiem The American Immigration Lawyers Association (AILA) oraz American Bar Association (ABA).

Radca prawny, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, prawie pracy, prawie własności intelektualnej jak również w prawie umów ze szczególnym uwzględnieniem najmu komercyjnego i umów związanych z organizacją kampanii reklamowych, zarówno tych tradycyjnych, jak i z obszaru influencer marketingu.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych z branży retail, w tym jako samodzielny prawnik w spółce publicznej segmentu fashion oraz radca prawny w spółce należącej do jednej z największych grup kapitałowych w Europie Środkowo -Wschodniej. Wcześniej pracowała w renomowanych krakowskich kancelariach.