To wydarzenie już się zakończyło.


PRO HR Cafe | Szczepienia a praca

Rejestracja na to wydarzenie została zamknięta

 

28 września | godz. 10:00-11:00

Rząd zapowiedział wprowadzenie uprawnień dla pracodawców w zakresie pozyskiwania informacji o zaszczepieniu pracowników. Pracodawcy od wielu miesięcy wskazywali, że chcą mieć do takich danych dostęp. 

W jaki sposób pracodawca będzie mógł wykorzystywać te informacje? 

  • Jakie są uprawnienia pracodawców w zakresie pozyskiwania informacji o zaszczepieniu pracowników?
  • Czy pracodawcy mogą promować szczepienia?
  • Czy pracodawca może premiować osoby zaszczepione?
  • Czy można wydzielać odrębne pomieszczenia dla zaszczepionych / niezaszczepionych? 
  • Czy można otworzyć biura tylko dla zaszczepionych? 

Na te i inne problemy z zakresu ochrony danych osobowych pracowników w zakresie pozyskiwania informacji o zaszczepieniu odpowie radca prawny Michalina Kaczmarczyk, która będzie gościem Bartłomieja Raczkowskiego w szóstym odcinku PRO HR Cafe.

Wydarzenie będzie miało formę bezpłatnego webinaru.

Link do nagrania webinaru jest odpłatny i będzie wysyłany na prośbę zainteresowanych. 

Link do transmisji zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.
 

Prelegenci

Od ponad 25 lat doradza największym międzynarodowym i polskim firmom w zakresie prawa pracy. Uważany za wiodącego praktyka prawa pracy w Polsce.

Członek American Employment Law Council. Członek stowarzyszony Sekcji Prawa Pracy American Bar Association, Wiceprzewodniczący jej Komitetu ds. Kontaktów Międzynarodowych, były Przewodniczący, a obecnie Członek Zarządu European Employment Lawyers Association, członek International Bar Association i American Immigration Lawyers Association.

Członek założyciel i pierwszy Przewodniczący Sekcji Prawa Pracy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Był także członkiem Komitetu Sterującego Międzynarodowego Forum Prawa Pracy, Założycielem i pierwszym Prezesem Stowarzyszenia Prawa Pracy. W czasie studiów Wiceprzewodniczący Zarządu Międzynarodowego Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA), Prezes krakowskiego koła. Członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Pracy.

Pracował jako asystent w Katedrze Prawa Pracy UJ. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich na łamach periodyków specjalistycznych i gazet.

Od wielu lat indywidualnie wymieniany jako lider w zakresie prawa pracy przez wszystkie renomowane publikacje polskie i międzynarodowe jak Chambers & Partners, The Legal 500, Who’s Who Legal, Rzeczpospolita.

Radca prawny, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, prawie pracy, prawie własności intelektualnej jak również w prawie umów ze szczególnym uwzględnieniem najmu komercyjnego i umów związanych z organizacją kampanii reklamowych, zarówno tych tradycyjnych, jak i z obszaru influencer marketingu.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych z branży retail, w tym jako samodzielny prawnik w spółce publicznej segmentu fashion oraz radca prawny w spółce należącej do jednej z największych grup kapitałowych w Europie Środkowo -Wschodniej. Wcześniej pracowała w renomowanych krakowskich kancelariach.