To wydarzenie już się zakończyło.


PRO HR Cafe | Pracodawca, prawo HR a testy COVID-19

Rejestracja została zamknięta

23 marca 2021 r. | 10:00-11.00 | Darmowe spotkanie online


Gdy liczba zakażeń koronawirusem wciąż rośnie, coraz więcej pracodawców wprowadza dodatkowe obostrzenia, aby zadbać o BHP swoich pracowników. Jednym z nich jest wysyłanie pracowników na testy, ale czy pracodawca może zmusić pracownika do wykonania testu?

Na to i wiele innych covidowych pytań odpowiadać będzie gość Bartłomieja Raczkowskiego w PRO HR Cafe, ekspert kancelarii Raczkowski, Agnieszka Anusewicz.

  • Co może pracodawca?
  • Czy można wysyłać pracowników na testy?
  • Czy można mieć wgląd w wyniki?
  • Czy można uzależniać zlecane zadania od poddania się testowi lub jego wyniku?

Wydarzenie będzie miało formę bezpłatnego webinaru. Link do nagrania webinaru jest odpłatny i będzie wysyłany na prośbę zainteresowanych.

Link do transmisji zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.

Prelegenci

Od ponad 25 lat doradza największym międzynarodowym i polskim firmom w zakresie prawa pracy. Uważany za wiodącego praktyka prawa pracy w Polsce.

Członek American Employment Law Council. Członek stowarzyszony Sekcji Prawa Pracy American Bar Association, Wiceprzewodniczący jej Komitetu ds. Kontaktów Międzynarodowych, były Przewodniczący, a obecnie Członek Zarządu European Employment Lawyers Association, członek International Bar Association i American Immigration Lawyers Association.

Członek założyciel i pierwszy Przewodniczący Sekcji Prawa Pracy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Był także członkiem Komitetu Sterującego Międzynarodowego Forum Prawa Pracy, Założycielem i pierwszym Prezesem Stowarzyszenia Prawa Pracy. W czasie studiów Wiceprzewodniczący Zarządu Międzynarodowego Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA), Prezes krakowskiego koła. Członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Pracy.

Pracował jako asystent w Katedrze Prawa Pracy UJ. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich na łamach periodyków specjalistycznych i gazet.

Od wielu lat indywidualnie wymieniany jako lider w zakresie prawa pracy przez wszystkie renomowane publikacje polskie i międzynarodowe jak Chambers & Partners, The Legal 500, Who’s Who Legal, Rzeczpospolita.

Szefowa praktyki BHP  

Agnieszka od ponad 10 lat doradza oraz reprezentuje polskich i zagranicznych klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych z zakresu prawa HR, w szczególności w sprawach związanych z BHP w zakładach pracy, w tym wypadkami przy pracy, rozwiązywaniem stosunku pracy oraz mobbingiem i dyskryminacją.  

Wspiera pracodawców w trakcie postępowań wyjaśniających wszczętych w wyniku skarg pracowników z tytułu mobbingu, dyskryminacji lub naruszenia dóbr osobistych. 

Wśród jej klientów są centra logistyczne, sklepy wielkopowierzchniowe i spółki z sektora FMCG i zrób to sam. Autorka wielu publikacji w zakresie prawa HR.