To wydarzenie już się zakończyło.


PRO HR Cafe | Sedno sprawy: COVID-19 w zakładzie pracy – tarcza, kwarantanna, izolacja

10 grudnia | 10:00-11:00 | Darmowe spotkanie online


Rzeczywistość covidowa to okres nieustających pytań i wątpliwości: jakie są obowiązki pracodawcy, a jakie pracownika.

Podczas pierwszego odcinka PRO HR Cafe Bartłomiej Raczkowski i Michał Kacprzyk porozmawiają o instrumentach dofinansowania pracodawców, wpływie koronawirusa na sposób wykonywania pracy, a także najlepszych praktykach postępowania w przypadku zachorowania pracownika na COVID-19.

Zagadnienia, które zostaną poruszone:

  • Czy tarcza jeszcze działa?
  • Jakie obowiązki ma pracodawca w związku z epidemią?
  • Co pracodawca ma zrobić jak pracownik zachoruje na COVID-19?
  • Jakie są prawa i obowiązki związane z kwarantanną, a jakie z izolacją?

Wydarzenie będzie miało formę bezpłatnego webinaru. Link do transmisji zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.

Prelegenci

Adwokat, założyciel, obecnie Partner Zarządzający kancelarii. Specjalista z zakresu prawa pracy, od ponad 20 lat doradza największym międzynarodowym i polskim firmom. W latach 1993-1995 asystent w Katedrze Prawa Pracy UJ. Prawnik, a następnie partner kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak – 1995-2007. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich na łamach periodyków specjalistycznych i gazet. Od 2017 Przewodniczący European Employment Lawyers Association, a od 2008 r. Członek Zarządu tej organizacji. Od 2016 Przewodniczący Sekcji Prawa Pracy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Od 2009 członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Pracy. W latach 2014-2017 członek Steering Committee International Forum on Employment Law.

Szef praktyki imigracji i Global Mobility / Doktor nauk prawnych / LL.M.

Michał specjalizuje się we wszystkich aspektach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce, w tym we wdrażaniu najbardziej efektywnych praktyk. Ponadto, doradza w zakresie międzynarodowej mobilności pracowników, złożonych zagadnień imigracji korporacyjnej na każdym etapie planowania, zatrudniania, jak i delegowania pracowników za granicę.

Posiada doświadczenie w transgranicznych aspektach prawa HR. Wspiera klientów przy koordynacji i wdrażania krajowych oraz międzynarodowych wytycznych dla działów HR.

Jest autorem licznych publikacji i komentarzy w prasie i czasopismach naukowych.

Michał jest członkiem The American Immigration Lawyers Association (AILA) oraz American Bar Association (ABA).