WEBINAR: Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – Kafeteria

Zapraszamy na Webinarium: Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – Kafeteria

Termin: 24 września 2019, godz. 10:00-11:00.  

Rejestracja: tutaj. 

Informacje organizacyjne:

Udział w webinarze jest bezpłatny. Będą Państwo mogli zadać pytania na aktywnym przez cały webinar czacie.

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 

Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Zarządzanie świadczeniami finansowanymi z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) coraz częściej odbywa się za pomocą tzw. kafeterii. Rośnie zarówno liczba dostawców tego rodzaju platform, jak i katalog udostępnianych za ich pośrednictwem świadczeń. Należy jednak pamiętać, że w przypadku finansowania świadczeń z ZFŚS, platformy te powinny zapewniać wydatkowanie środków zgodnie z przepisami ustawy o zfśs. Dotyczy to zarówno zasad nabywania środków, jak i katalogu świadczeń. Nie zawsze tak jest w praktyce. Nieprawidłowe wydatkowanie może natomiast prowadzić do poważnych konsekwencji – wobec związków zawodowych, PIP czy ZUS. 

Podczas webinarium wyjaśnimy Państwu zasady działania kafeterii i odpowiemy m.in. na następujące pytania:  

  • czym jest kafeteria? 
  • jakie rodzaje świadczeń mogą być udostępniane w ramach kafeterii? co z kartami podarunkowymi czy przedpłaconymi? 
  • czy wprowadzenie kafeterii wymaga zmian do regulaminu ZFŚS?
  • jakie są warunki legalności kafeterii?
  • czy kafeteria pozwala zrezygnować z badania sytuacji socjalnej pracowników? 
  • co może być przedmiotem kontroli PIP, ZUS? 

Prelegenci

Radca prawny, Partner kierujący biurem w Katowicach. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest jednym z czołowych ekspertów prawa pracy w Polsce. Ma wieloletnie doświadczenie w praktyce prawa pracy. Specjalista w zakresie ubezpieczeń społecznych, w tym sporów z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, pracowniczych sporów sądowych, wynagradzania pracowników, dyskryminacji oraz umów o zakazie konkurencji. Posiada bogate doświadczenie w zakresie zbiorowego prawa pracy, w szczególności relacji ze związkami zawodowymi i sporów zbiorowych, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz agencji zatrudnienia. Autor szczególnie cenionego na rynku komentarza do ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Współautor komentarza do czasu pracy. Regularnie publikuje w najważniejszych dziennikach prawnych. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Rekomendowany przez międzynarodowy ranking prawniczy Legal 500 jako „elastyczny i przyjazny”.