To wydarzenie już się zakończyło.


WEBINAR: 50% koszty uzyskania przychodów nie tylko dla programistów oraz IP Box

Zapraszamy na Webinarium: 50% koszty uzyskania przychodów nie tylko dla programistów oraz IP Box 

Termin: 8 października 2019, godz. 10:00-10:45.  

Rejestracja: tutaj

Informacje organizacyjne:

Udział w webinarze jest bezpłatny. Będą Państwo mogli zadać pytania na aktywnym przez cały webinar czacie.

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 

Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Znany na rynku mechanizm stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów stosuje się do przychodów pracowników uzyskanych z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych, w rozumieniu odrębnych przepisów, lub rozporządzania przez nich tymi prawami. Mechanizm stosowany jest przede wszystkim w firmach z branży IT, a w szczególności wobec pracowników (twórców) tworzących oprogramowanie komputerowe.

Należy jednak pamiętać, że katalog uprawionych podmiotów jest dużo szerszy. W ustawie o PIT ustawodawca enumeratywnie wskazał rodzaje działalności twórczej w stosunku, do której – po spełnieniu określonych wymagań – można stosować 50% koszty uzyskania przychodów.

Ponadto, obowiązujące od 1 stycznia 2019 r. zasady preferencyjnego opodatkowania dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej, tzw. IP Box pozwalają na stosowanie 5% stawki podatku dochodowego do dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Dotychczas podkreślano jej atrakcyjność dla dużych podmiotów, ale okazuje się jednak, że z preferencyjnych zasad opodatkowania mogą korzystać również przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe firmy, w tym informatycy tworzący programy komputerowe. 

Podczas webinarium, na które Państwa serdecznie zapraszamy, zamierzamy:

•    przedstawić Państwu katalog działalności twórczej, w stosunku do której można stosować 50% koszty uzyskania przychodów,
•    skomentować wybrane interpretacje podatkowe w tym zakresie, 
•    pokazać korzyści finansowe, zarówno dla pracowników jak i pracodawców, związane z implementacją omawianego mechanizmu,
•    przedstawić warunki stosowania ulgi IP Box do dochodów osiąganych przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.
 

Prelegenci

Doradca podatkowy, Partner w biurze warszawskim.  Absolwentka SGH, magister ekonomii i zarządzania.  Do Kancelarii dołączyła w 2018.  Od początku swojej kariery zawodowej związana była z PwC, gdzie przez ostatnich 12 lat pełniła rolę leadera zespołu ds. podatków pracowniczych i doradztwa HR.  
Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych aspektów podatkowych relokacji pracowników za granicę oraz do Polski oraz optymalizacji kosztów pracy.
W trakcie swojej kariery zawodowej, doradzała klientom międzynarodowym i polskim w zakresie konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych tworzenia i funkcjonowania efektywnych kosztowo struktur zatrudniania i wynagradzania pracowników (w tym najwyższej kadry zarządzającej), jak również konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych pracowniczych programów motywacyjnych oraz możliwości ich optymalizacji.
Zajmowała się bieżącymi rozliczeniami podatkowymi i ubezpieczeniowymi pracowników delegowanych do pracy w Polsce oraz wykonujących pracę za granicą.  Przez wiele lat sprawowała nadzór nad procesem rocznych rozliczeń podatkowych dla członków najwyższej kadry kierowniczej międzynarodowych firm w Polsce i za granicą.
Jest autorką publikacji dotyczących międzynarodowego opodatkowania pracowników delegowanych z Polski i do Polski, prelegentką na seminariach i warsztatach poświęconych zagadnieniom opodatkowania osób fizycznych.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem, w marcu 2018 r., do Kancelarii pracował przez ponad 13 lat w Dziale podatkowo-prawnym PwC.

Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników.

Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą.

Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”