To wydarzenie już się zakończyło.


WEBINAR: 50% koszty uzyskania przychodów nie tylko dla programistów oraz IP Box

Zapraszamy na Webinarium: 50% koszty uzyskania przychodów nie tylko dla programistów oraz IP Box 

Termin: 8 października 2019, godz. 10:00-10:45.  

Rejestracja: tutaj

Informacje organizacyjne:

Udział w webinarze jest bezpłatny. Będą Państwo mogli zadać pytania na aktywnym przez cały webinar czacie.

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 

Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Znany na rynku mechanizm stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów stosuje się do przychodów pracowników uzyskanych z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych, w rozumieniu odrębnych przepisów, lub rozporządzania przez nich tymi prawami. Mechanizm stosowany jest przede wszystkim w firmach z branży IT, a w szczególności wobec pracowników (twórców) tworzących oprogramowanie komputerowe.

Należy jednak pamiętać, że katalog uprawionych podmiotów jest dużo szerszy. W ustawie o PIT ustawodawca enumeratywnie wskazał rodzaje działalności twórczej w stosunku, do której – po spełnieniu określonych wymagań – można stosować 50% koszty uzyskania przychodów.

Ponadto, obowiązujące od 1 stycznia 2019 r. zasady preferencyjnego opodatkowania dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej, tzw. IP Box pozwalają na stosowanie 5% stawki podatku dochodowego do dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Dotychczas podkreślano jej atrakcyjność dla dużych podmiotów, ale okazuje się jednak, że z preferencyjnych zasad opodatkowania mogą korzystać również przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe firmy, w tym informatycy tworzący programy komputerowe. 

Podczas webinarium, na które Państwa serdecznie zapraszamy, zamierzamy:

•    przedstawić Państwu katalog działalności twórczej, w stosunku do której można stosować 50% koszty uzyskania przychodów,
•    skomentować wybrane interpretacje podatkowe w tym zakresie, 
•    pokazać korzyści finansowe, zarówno dla pracowników jak i pracodawców, związane z implementacją omawianego mechanizmu,
•    przedstawić warunki stosowania ulgi IP Box do dochodów osiąganych przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.
 

Prelegenci

Szefowa praktyki podatków pracowniczych.

Katarzyna ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych. Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem cudzoziemców pracujących w Polsce oraz pracowników polskich wykonujących pracę za granicą.

Doradza polskim i międzynarodowym klientom przy optymalizacji kosztów pracy członków zarządu i kierowników wyższego szczebla, planowaniu i wdrażaniu optymalnych podatkowo struktur zatrudniania pracowników w Polsce.

Ponadto, doradza w ocenie skutków podatkowych programów akcji pracowniczych i opodatkowania zysków kapitałowych.

Jest autorką licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych kwestii podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych.
Prowadzi seminaria i warsztaty w Polsce i za granicą. Jest częstym prelegentem i organizatorem webinariów poświęconych podatkom pracowniczym.

Wcześniej była związana z firmą z „Wielkiej Czwórki”.

 

Tomasz ma ponad 16-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych i współpracowniczych. Specjalizuje się w opodatkowaniu dochodów osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów uzyskiwanych przez pracowników transgranicznych oraz świadczeń pracowniczych.

Posiada doświadczenie we wdrażaniu efektywnych kosztowo struktur wynagradzania kadry kierowniczej i pracowników. Opracowuje polityki i procedury delegowania pracowników, a także opracowuje rozliczenia podatkowe. Opracowywał lub weryfikował tysiące polskich rocznych zeznań podatkowych składanych przez podatników transgranicznych.

Tomasz jest autorem licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych. Jest prelegentem na seminariach, warsztatach i webinariach.

Wcześniej był związany z firmą z „Wielkiej Czwórki”.