WEBINAR: Opodatkowanie i oskładkowanie świadczeń pracowniczych w świetle zmieniającej się praktyki organów skarbowych oraz orzecznictwa sądowego.

Zapraszamy na Webinarium: Opodatkowanie i oskładkowanie świadczeń pracowniczych w świetle zmieniającej się praktyki organów skarbowych oraz orzecznictwa sądowego.  Co każdy płatnik wiedzieć powinien!

Termin: 28 marca 2019, godz. 10:00-11:00.  

Rejestracja: link tutaj

Informacje organizacyjne:

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 
Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Bogactwo świadczeń oferowanych pracownikom jest ogromne.  Pracodawcy starają się uatrakcyjnić ofertę zatrudnienia, odróżnić ją od konkurencji i dostosować do zmieniających się okoliczności biznesowych i oczekiwań nowych pokoleń pracowników zapewniając im m.in. szeroką gamę świadczeń.
 
Ustawy podatkowe i ubezpieczeniowe, niezmienione w tym zakresie właściwie od początku, nie dają, niestety odpowiedzi płatnikom jak, bezpiecznie z punktu widzenia PIT i ZUS, ale również optymalnie kosztowo, świadczenia te dostarczyć pracownikom.  
 

Podczas webinarium, na które Państwa serdecznie zapraszamy, chcielibyśmy:

  •  omówić te świadczenia, których opodatkowanie i oskładkowanie jest dla płatników najbardziej kłopotliwe,
  • skomentować obecną praktykę organów skarbowych,
  • odnieść się do aktualnej linii interpretacyjnej i orzeczniczej oraz
  • zarekomendować rozwiązania.
     

Prelegenci

Szefowa praktyki podatków pracowniczych.

Katarzyna ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych. Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem cudzoziemców pracujących w Polsce oraz pracowników polskich wykonujących pracę za granicą.

Doradza polskim i międzynarodowym klientom przy optymalizacji kosztów pracy członków zarządu i kierowników wyższego szczebla, planowaniu i wdrażaniu optymalnych podatkowo struktur zatrudniania pracowników w Polsce.

Ponadto, doradza w ocenie skutków podatkowych programów akcji pracowniczych i opodatkowania zysków kapitałowych.

Jest autorką licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych kwestii podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych.
Prowadzi seminaria i warsztaty w Polsce i za granicą. Jest częstym prelegentem i organizatorem webinariów poświęconych podatkom pracowniczym.

Wcześniej była związana z firmą z „Wielkiej Czwórki”.

 

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem, w marcu 2018 r., do Kancelarii pracował przez ponad 13 lat w Dziale podatkowo-prawnym PwC.

Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników.

Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą.

Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”