To wydarzenie już się zakończyło.


WEBINAR: Rozliczenia podatkowe pracowników wykonujących pracę za granicą z perspektywy płatnika i pracownika

Zapraszamy na Webinarium: Rozliczenia podatkowe pracowników wykonujących pracę za granicą z perspektywy płatnika i pracownika.

Termin: 17 grudnia 2019, godz. 10:00-10:45.  

Rejestracja: tutaj

Informacje organizacyjne:

Udział w webinarze jest bezpłatny. Będą Państwo mogli zadać pytania na aktywnym przez cały webinar czacie.

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 

Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Do końca stycznia pracodawcy zobowiązani są przygotować informacjeo dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowyna drukach PIT-11 również dla pracowników wykonujących pracę za granicą.  Prawidłowe przygotowanie tych informacji jest niezbędne, aby pracownik mógł prawidłowo rozliczyć się z fiskusem i uniknąć podwójnego opodatkowania swoich dochodów. Tymczasem przygotowanie informacji PIT-11 dla takich pracowników nie jest proste, a w tym roku będzie dodatkowo utrudnione z powodu nowego wzoru formularza.

W związku z tym zapraszamy na webinar, podczas którego omówimy następujące zagadnienia:

  1. Rezydencja podatkowa pracownika i jej wpływ na obowiązki płatnika i pracownika,
  2. Opodatkowanie dochodów ze stosunku pracy na gruncie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania,
  3. Zwolnienia podatkowe i ubezpieczeniowe, z których mogą korzystać pracownicy wykonujący pracę za granicą,
  4. Przygotowanie formularzy PIT-11 dla pracowników, których wynagrodzenie jest opodatkowane za granicą,
  5. Rozliczenia roczne pracownika w Polsce (w tym podatek solidarnościowy).

Prelegenci

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem, w marcu 2018 r., do Kancelarii pracował przez ponad 13 lat w Dziale podatkowo-prawnym PwC.

Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników.

Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą.

Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”

Adam jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego - Wydział Prawa i Administracji, gdzie uzyskał tytuł magistra prawa. 

Swoją karierę zawodową rozpoczął w Dziale Doradztwa Podatkowego EY (Ernst & Young) zajmując się głównie zagadnieniami z obszaru podatków pracowniczych. Przed dołączeniem do naszej Kancelarii wspierał klientów doradzając im w zagadnieniach związanych z podatkiem dochodowym od osób fizycznych, ubezpieczeniami społecznymi i delegowaniem pracowników (global mobility). Podczas studiów odbywał również praktyki w renomowanych kancelariach adwokackich.