To wydarzenie już się zakończyło.


WEBINAR: Zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia społeczne – jak się do tego przygotować?

Zapraszamy na Webinarium: Zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia społeczne – jak się do tego przygotować?

Termin: 6 września 2018, godz. 10:00-11:00.  

Rejestracja: link tutaj

Informacje organizacyjne:

  1. Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 
  2. Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). Odpowiednie aplikacje możesz pobrać tu: Android Phone lub  iPhone.

 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 
Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.
 

Agenda

Od 1 stycznia 2019 r. może wejść w życie ustawa (z 15 grudnia 2017 r.), znosząca górny limit podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Wprawdzie już w styczniu 2018 r., Prezydent RP skierował tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, ale do dzisiaj TK nie rozpatrzył jej zgodności z ustawą zasadniczą. 
Zmiany wprowadzane tą Ustawą dotkną pracowników, których średnie wynagrodzenie miesięczne jest wyższe, niż 11 000zł. Jednocześnie, wzrosną koszty pracodawców zatrudniających takie osoby.

Jeśli znajdujecie się Państwo w takiej sytuacji, powinniście odpowiednio wcześniej przygotować się do nadchodzących zmian i zaplanować działania.

Zapraszamy na webinar, podczas którego omówimy:
•    zastosowanie alternatywnych rozwiązań,
•    kto może z nich skorzystać?
•    zasady wdrożenia takich rozwiązań,
•    korzyści oraz ryzyka.

Prelegenci

Szefowa praktyki podatków pracowniczych.

Katarzyna ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych. Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem cudzoziemców pracujących w Polsce oraz pracowników polskich wykonujących pracę za granicą.

Doradza polskim i międzynarodowym klientom przy optymalizacji kosztów pracy członków zarządu i kierowników wyższego szczebla, planowaniu i wdrażaniu optymalnych podatkowo struktur zatrudniania pracowników w Polsce.

Ponadto, doradza w ocenie skutków podatkowych programów akcji pracowniczych i opodatkowania zysków kapitałowych.

Jest autorką licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych kwestii podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych.
Prowadzi seminaria i warsztaty w Polsce i za granicą. Jest częstym prelegentem i organizatorem webinariów poświęconych podatkom pracowniczym.

Wcześniej była związana z firmą z „Wielkiej Czwórki”.

 

Tomasz ma ponad 16-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych i współpracowniczych. Specjalizuje się w opodatkowaniu dochodów osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów uzyskiwanych przez pracowników transgranicznych oraz świadczeń pracowniczych.

Posiada doświadczenie we wdrażaniu efektywnych kosztowo struktur wynagradzania kadry kierowniczej i pracowników. Opracowuje polityki i procedury delegowania pracowników, a także opracowuje rozliczenia podatkowe. Opracowywał lub weryfikował tysiące polskich rocznych zeznań podatkowych składanych przez podatników transgranicznych.

Tomasz jest autorem licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych. Jest prelegentem na seminariach, warsztatach i webinariach.

Wcześniej był związany z firmą z „Wielkiej Czwórki”.