To wydarzenie już się zakończyło.


WEBINAR: Zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia społeczne – jak się do tego przygotować?

Zapraszamy na Webinarium: Zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia społeczne – jak się do tego przygotować?

Termin: 6 września 2018, godz. 10:00-11:00.  

Rejestracja: link tutaj

Informacje organizacyjne:

  1. Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 
  2. Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). Odpowiednie aplikacje możesz pobrać tu: Android Phone lub  iPhone.

 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 
Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.
 

Agenda

Od 1 stycznia 2019 r. może wejść w życie ustawa (z 15 grudnia 2017 r.), znosząca górny limit podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Wprawdzie już w styczniu 2018 r., Prezydent RP skierował tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, ale do dzisiaj TK nie rozpatrzył jej zgodności z ustawą zasadniczą. 
Zmiany wprowadzane tą Ustawą dotkną pracowników, których średnie wynagrodzenie miesięczne jest wyższe, niż 11 000zł. Jednocześnie, wzrosną koszty pracodawców zatrudniających takie osoby.

Jeśli znajdujecie się Państwo w takiej sytuacji, powinniście odpowiednio wcześniej przygotować się do nadchodzących zmian i zaplanować działania.

Zapraszamy na webinar, podczas którego omówimy:
•    zastosowanie alternatywnych rozwiązań,
•    kto może z nich skorzystać?
•    zasady wdrożenia takich rozwiązań,
•    korzyści oraz ryzyka.

Prelegenci

Doradca podatkowy, Partner w biurze warszawskim.  Absolwentka SGH, magister ekonomii i zarządzania.  Do Kancelarii dołączyła w 2018.  Od początku swojej kariery zawodowej związana była z PwC, gdzie przez ostatnich 12 lat pełniła rolę leadera zespołu ds. podatków pracowniczych i doradztwa HR.  
Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych aspektów podatkowych relokacji pracowników za granicę oraz do Polski oraz optymalizacji kosztów pracy.
W trakcie swojej kariery zawodowej, doradzała klientom międzynarodowym i polskim w zakresie konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych tworzenia i funkcjonowania efektywnych kosztowo struktur zatrudniania i wynagradzania pracowników (w tym najwyższej kadry zarządzającej), jak również konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych pracowniczych programów motywacyjnych oraz możliwości ich optymalizacji.
Zajmowała się bieżącymi rozliczeniami podatkowymi i ubezpieczeniowymi pracowników delegowanych do pracy w Polsce oraz wykonujących pracę za granicą.  Przez wiele lat sprawowała nadzór nad procesem rocznych rozliczeń podatkowych dla członków najwyższej kadry kierowniczej międzynarodowych firm w Polsce i za granicą.
Jest autorką publikacji dotyczących międzynarodowego opodatkowania pracowników delegowanych z Polski i do Polski, prelegentką na seminariach i warsztatach poświęconych zagadnieniom opodatkowania osób fizycznych.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem, w marcu 2018 r., do Kancelarii pracował przez ponad 13 lat w Dziale podatkowo-prawnym PwC.

Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników.

Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą.

Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”