Webinar: PRAWA AUTORSKIE PRACOWNIKÓW – TWÓRCÓW - Katarzyna Serwińska, Tomasz Kret

Zapraszamy na Webinarium: PRAWA AUTORSKIE PRACOWNIKÓW – TWÓRCÓW. Kto i jak może bezpiecznie s/korzystać z tego rozwiązania?

Termin: 10 maja 2018 r. godz. 10:00-11:00

Rejestracja: link tutaj.
 
Informacje organizacyjne:

1. Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

2. Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). Odpowiednie aplikacje możesz pobrać tu:
Android Phone lub  iPhone.
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 
Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

W trakcie webinaru  zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Kto? Kto może skorzystać z tego rozwiązania?  Kto jest twórcą w świetle znowelizowanych przepisów podatkowych, a kogo, według organów skarbowych do tej kategorii nie można zaliczyć? 
  • Co? Jakie czynności podlegają 50% kosztom uzyskania przychodu?  Co jest kluczowe przy nabywaniu przez pracodawcę praw autorskich do programów komputerowych?
  • Jak? Jak ustalić honorarium autorskie pracownika? Jak wynagrodzenie minimalne ma się do honorarium autorskiego i pozostałej części wynagrodzenia za pracę? Jak wprowadzenie honorarium autorskiego należy odzwierciedlić w umowach, jak powinny wyglądać procedury wewnętrzne? Czy potrzebne jest repozytorium utworów?
  • Co na to organy skarbowe? Czy takie rozwiązania są kwestionowane przez urzędy skarbowe?  Czy i kiedy warto się zabezpieczyć interpretacją indywidualną?  Czy są jeszcze jakieś inne mechanizmy zabezpieczające pracodawcę i pracownika?

Prelegenci

Szefowa praktyki podatków pracowniczych.

Katarzyna ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych. Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem cudzoziemców pracujących w Polsce oraz pracowników polskich wykonujących pracę za granicą.

Doradza polskim i międzynarodowym klientom przy optymalizacji kosztów pracy członków zarządu i kierowników wyższego szczebla, planowaniu i wdrażaniu optymalnych podatkowo struktur zatrudniania pracowników w Polsce.

Ponadto, doradza w ocenie skutków podatkowych programów akcji pracowniczych i opodatkowania zysków kapitałowych.

Jest autorką licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych kwestii podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych.
Prowadzi seminaria i warsztaty w Polsce i za granicą. Jest częstym prelegentem i organizatorem webinariów poświęconych podatkom pracowniczym.

Wcześniej była związana z firmą z „Wielkiej Czwórki”.

 

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem, w marcu 2018 r., do Kancelarii pracował przez ponad 13 lat w Dziale podatkowo-prawnym PwC.

Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników.

Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą.

Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”