Webinar: PRAWA AUTORSKIE PRACOWNIKÓW – TWÓRCÓW - Katarzyna Serwińska, Tomasz Kret

Zapraszamy na Webinarium: PRAWA AUTORSKIE PRACOWNIKÓW – TWÓRCÓW. Kto i jak może bezpiecznie s/korzystać z tego rozwiązania?

Termin: 10 maja 2018 r. godz. 10:00-11:00

Rejestracja: link tutaj.
 
Informacje organizacyjne:

1. Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

2. Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). Odpowiednie aplikacje możesz pobrać tu:
Android Phone lub  iPhone.
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 
Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

W trakcie webinaru  zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Kto? Kto może skorzystać z tego rozwiązania?  Kto jest twórcą w świetle znowelizowanych przepisów podatkowych, a kogo, według organów skarbowych do tej kategorii nie można zaliczyć? 
  • Co? Jakie czynności podlegają 50% kosztom uzyskania przychodu?  Co jest kluczowe przy nabywaniu przez pracodawcę praw autorskich do programów komputerowych?
  • Jak? Jak ustalić honorarium autorskie pracownika? Jak wynagrodzenie minimalne ma się do honorarium autorskiego i pozostałej części wynagrodzenia za pracę? Jak wprowadzenie honorarium autorskiego należy odzwierciedlić w umowach, jak powinny wyglądać procedury wewnętrzne? Czy potrzebne jest repozytorium utworów?
  • Co na to organy skarbowe? Czy takie rozwiązania są kwestionowane przez urzędy skarbowe?  Czy i kiedy warto się zabezpieczyć interpretacją indywidualną?  Czy są jeszcze jakieś inne mechanizmy zabezpieczające pracodawcę i pracownika?

Prelegenci

Doradca podatkowy, Partner w biurze warszawskim.  Absolwentka SGH, magister ekonomii i zarządzania.  Do Kancelarii dołączyła w 2018.  Od początku swojej kariery zawodowej związana była z PwC, gdzie przez ostatnich 12 lat pełniła rolę leadera zespołu ds. podatków pracowniczych i doradztwa HR.  
Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych aspektów podatkowych relokacji pracowników za granicę oraz do Polski oraz optymalizacji kosztów pracy.
W trakcie swojej kariery zawodowej, doradzała klientom międzynarodowym i polskim w zakresie konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych tworzenia i funkcjonowania efektywnych kosztowo struktur zatrudniania i wynagradzania pracowników (w tym najwyższej kadry zarządzającej), jak również konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych pracowniczych programów motywacyjnych oraz możliwości ich optymalizacji.
Zajmowała się bieżącymi rozliczeniami podatkowymi i ubezpieczeniowymi pracowników delegowanych do pracy w Polsce oraz wykonujących pracę za granicą.  Przez wiele lat sprawowała nadzór nad procesem rocznych rozliczeń podatkowych dla członków najwyższej kadry kierowniczej międzynarodowych firm w Polsce i za granicą.
Jest autorką publikacji dotyczących międzynarodowego opodatkowania pracowników delegowanych z Polski i do Polski, prelegentką na seminariach i warsztatach poświęconych zagadnieniom opodatkowania osób fizycznych.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem, w marcu 2018 r., do Kancelarii pracował przez ponad 13 lat w Dziale podatkowo-prawnym PwC.

Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników.

Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą.

Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”