WEBINAR: Krótkie oddelegowania zagraniczne z perspektywy płatnika PIT i ZUS

Zapraszamy na Webinarium: Krótkie oddelegowania zagraniczne z perspektywy płatnika PIT i ZUS

Termin: 9 października 2018, godz. 10:00-11:00.  

Rejestracja: link tutaj

Informacje organizacyjne:

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 
Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 

Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.


 

Agenda

Obserwujemy w praktyce, że krótkie oddelegowania, którym poświęcimy nasze webinarium, często nie są traktowane z należytą uwaga przez pracodawców. Większość z nich traktuje je jak „zwykłe” podróże służbowe i zajmuje się jedynie konsekwencjami podatkowymi i ubezpieczeniowymi świadczeń zapewnionych pracownikom podczas takich podróży.
 
Tymczasem, oddelegowanie do innego kraju może oznaczać m.in.:

  • powstanie obowiązku podatkowego po stronie oddelegowanego pracownika za granicą, nawet od pierwszego dnia oddelegowania (a nie dopiero po 183 dniach),
  • konieczność uzyskania zaświadczenia A1 dla oddelegowanego pracownika pod rygorem płacenia składek na ubezpieczenia społeczne do zagranicznego systemu,
  • obowiązek uwzględnienia faktu pracy za granicą w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne,
  • obowiązek zaniechania poboru zaliczek na podatek dochodowy,
  • odpowiednie raportowanie przychodów pracownika w informacji PIT-11, itd.

 
Podczas webinarium przedstawimy informacje, które powinny pozwolić pracodawcom zidentyfikować zagrożenia związane z krótkim oddelegowaniami, z jakimi mogą się spotkać w swoich organizacjach i pomóc im w ustaleniu jakie dodatkowe obowiązki wiążą się z nimi w związku z funkcją płatnika PIT i ZUS.
 

Prelegenci

Szefowa praktyki podatków pracowniczych.

Katarzyna ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych. Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem cudzoziemców pracujących w Polsce oraz pracowników polskich wykonujących pracę za granicą.

Doradza polskim i międzynarodowym klientom przy optymalizacji kosztów pracy członków zarządu i kierowników wyższego szczebla, planowaniu i wdrażaniu optymalnych podatkowo struktur zatrudniania pracowników w Polsce.

Ponadto, doradza w ocenie skutków podatkowych programów akcji pracowniczych i opodatkowania zysków kapitałowych.

Jest autorką licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych kwestii podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych.
Prowadzi seminaria i warsztaty w Polsce i za granicą. Jest częstym prelegentem i organizatorem webinariów poświęconych podatkom pracowniczym.

Wcześniej była związana z firmą z „Wielkiej Czwórki”.

 

Tomasz ma ponad 16-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych i współpracowniczych. Specjalizuje się w opodatkowaniu dochodów osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów uzyskiwanych przez pracowników transgranicznych oraz świadczeń pracowniczych.

Posiada doświadczenie we wdrażaniu efektywnych kosztowo struktur wynagradzania kadry kierowniczej i pracowników. Opracowuje polityki i procedury delegowania pracowników, a także opracowuje rozliczenia podatkowe. Opracowywał lub weryfikował tysiące polskich rocznych zeznań podatkowych składanych przez podatników transgranicznych.

Tomasz jest autorem licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych. Jest prelegentem na seminariach, warsztatach i webinariach.

Wcześniej był związany z firmą z „Wielkiej Czwórki”.