WEBINAR: Krótkie oddelegowania zagraniczne z perspektywy płatnika PIT i ZUS

Zapraszamy na Webinarium: Krótkie oddelegowania zagraniczne z perspektywy płatnika PIT i ZUS

Termin: 9 października 2018, godz. 10:00-11:00.  

Rejestracja: link tutaj

Informacje organizacyjne:

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 
Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 

Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.


 

Agenda

Obserwujemy w praktyce, że krótkie oddelegowania, którym poświęcimy nasze webinarium, często nie są traktowane z należytą uwaga przez pracodawców. Większość z nich traktuje je jak „zwykłe” podróże służbowe i zajmuje się jedynie konsekwencjami podatkowymi i ubezpieczeniowymi świadczeń zapewnionych pracownikom podczas takich podróży.
 
Tymczasem, oddelegowanie do innego kraju może oznaczać m.in.:

  • powstanie obowiązku podatkowego po stronie oddelegowanego pracownika za granicą, nawet od pierwszego dnia oddelegowania (a nie dopiero po 183 dniach),
  • konieczność uzyskania zaświadczenia A1 dla oddelegowanego pracownika pod rygorem płacenia składek na ubezpieczenia społeczne do zagranicznego systemu,
  • obowiązek uwzględnienia faktu pracy za granicą w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne,
  • obowiązek zaniechania poboru zaliczek na podatek dochodowy,
  • odpowiednie raportowanie przychodów pracownika w informacji PIT-11, itd.

 
Podczas webinarium przedstawimy informacje, które powinny pozwolić pracodawcom zidentyfikować zagrożenia związane z krótkim oddelegowaniami, z jakimi mogą się spotkać w swoich organizacjach i pomóc im w ustaleniu jakie dodatkowe obowiązki wiążą się z nimi w związku z funkcją płatnika PIT i ZUS.
 

Prelegenci

Doradca podatkowy, Partner w biurze warszawskim.  Absolwentka SGH, magister ekonomii i zarządzania.  Do Kancelarii dołączyła w 2018.  Od początku swojej kariery zawodowej związana była z PwC, gdzie przez ostatnich 12 lat pełniła rolę leadera zespołu ds. podatków pracowniczych i doradztwa HR.  
Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych aspektów podatkowych relokacji pracowników za granicę oraz do Polski oraz optymalizacji kosztów pracy.
W trakcie swojej kariery zawodowej, doradzała klientom międzynarodowym i polskim w zakresie konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych tworzenia i funkcjonowania efektywnych kosztowo struktur zatrudniania i wynagradzania pracowników (w tym najwyższej kadry zarządzającej), jak również konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych pracowniczych programów motywacyjnych oraz możliwości ich optymalizacji.
Zajmowała się bieżącymi rozliczeniami podatkowymi i ubezpieczeniowymi pracowników delegowanych do pracy w Polsce oraz wykonujących pracę za granicą.  Przez wiele lat sprawowała nadzór nad procesem rocznych rozliczeń podatkowych dla członków najwyższej kadry kierowniczej międzynarodowych firm w Polsce i za granicą.
Jest autorką publikacji dotyczących międzynarodowego opodatkowania pracowników delegowanych z Polski i do Polski, prelegentką na seminariach i warsztatach poświęconych zagadnieniom opodatkowania osób fizycznych.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem, w marcu 2018 r., do Kancelarii pracował przez ponad 13 lat w Dziale podatkowo-prawnym PwC.

Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników.

Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą.

Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”