To wydarzenie już się zakończyło.


WEBINAR: Czas na PITy – koniec roku a obowiązki płatnika w związku z zatrudnianiem pracowników za granicą

Zapraszamy na Webinarium: Czas na PITy – koniec roku a obowiązki płatnika w związku z zatrudnianiem pracowników za granicą

Termin: 17 grudnia 2018, godz. 11:00-12:00.  

Rejestracja tutaj

Informacje organizacyjne:

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 
Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 
Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Zbliża się koniec roku podatkowego, a tym samym czas na przygotowanie informacji podatkowych PIT-11.  W tym roku płatnicy mają na to miesiąc – termin na przygotowanie i przesłanie do Urzędu Skarbowego informacji PIT-11 upływa 31 stycznia 2019.  Przygotowanie informacji PIT-11 dla pracowników, którzy wykonywali pracę w innych państwach, różni się od przygotowania informacji dla pracowników pracujących jedynie w Polsce. Te różnice mogą nastręczać trudności pracodawcom.
 
W tym celu organizujemy webinarium, w czasie którego chcemy Państwu krótko przypomnieć:
•           zasady ustalania dochodu pracowników za granicą
•           zasady odliczania składek na ubezpieczenia społeczne płaconych w Polsce i za granicą
•           obowiązek zaniechania poboru zaliczek w ciągu roku
 
i szczegółowo omówić:
•           sposób przygotowania informacji podatkowej PIT-11 za rok 2018 dla pracowników, którzy wykonywali pracę za granicą z uwzględnieniem specyfiki wynikającej z odpowiednich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania bądź braku takich umów.
 

Prelegenci

Doradca podatkowy, Partner w biurze warszawskim.  Absolwentka SGH, magister ekonomii i zarządzania.  Do Kancelarii dołączyła w 2018.  Od początku swojej kariery zawodowej związana była z PwC, gdzie przez ostatnich 12 lat pełniła rolę leadera zespołu ds. podatków pracowniczych i doradztwa HR.  
Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych aspektów podatkowych relokacji pracowników za granicę oraz do Polski oraz optymalizacji kosztów pracy.
W trakcie swojej kariery zawodowej, doradzała klientom międzynarodowym i polskim w zakresie konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych tworzenia i funkcjonowania efektywnych kosztowo struktur zatrudniania i wynagradzania pracowników (w tym najwyższej kadry zarządzającej), jak również konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych pracowniczych programów motywacyjnych oraz możliwości ich optymalizacji.
Zajmowała się bieżącymi rozliczeniami podatkowymi i ubezpieczeniowymi pracowników delegowanych do pracy w Polsce oraz wykonujących pracę za granicą.  Przez wiele lat sprawowała nadzór nad procesem rocznych rozliczeń podatkowych dla członków najwyższej kadry kierowniczej międzynarodowych firm w Polsce i za granicą.
Jest autorką publikacji dotyczących międzynarodowego opodatkowania pracowników delegowanych z Polski i do Polski, prelegentką na seminariach i warsztatach poświęconych zagadnieniom opodatkowania osób fizycznych.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem, w marcu 2018 r., do Kancelarii pracował przez ponad 13 lat w Dziale podatkowo-prawnym PwC.

Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników.

Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą.

Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”