To wydarzenie już się zakończyło.


WEBINAR: Czas na PITy – koniec roku a obowiązki płatnika w związku z zatrudnianiem pracowników za granicą

Zapraszamy na Webinarium: Czas na PITy – koniec roku a obowiązki płatnika w związku z zatrudnianiem pracowników za granicą

Termin: 17 grudnia 2018, godz. 11:00-12:00.  

Rejestracja tutaj

Informacje organizacyjne:

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 
Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 
Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Zbliża się koniec roku podatkowego, a tym samym czas na przygotowanie informacji podatkowych PIT-11.  W tym roku płatnicy mają na to miesiąc – termin na przygotowanie i przesłanie do Urzędu Skarbowego informacji PIT-11 upływa 31 stycznia 2019.  Przygotowanie informacji PIT-11 dla pracowników, którzy wykonywali pracę w innych państwach, różni się od przygotowania informacji dla pracowników pracujących jedynie w Polsce. Te różnice mogą nastręczać trudności pracodawcom.
 
W tym celu organizujemy webinarium, w czasie którego chcemy Państwu krótko przypomnieć:
•           zasady ustalania dochodu pracowników za granicą
•           zasady odliczania składek na ubezpieczenia społeczne płaconych w Polsce i za granicą
•           obowiązek zaniechania poboru zaliczek w ciągu roku
 
i szczegółowo omówić:
•           sposób przygotowania informacji podatkowej PIT-11 za rok 2018 dla pracowników, którzy wykonywali pracę za granicą z uwzględnieniem specyfiki wynikającej z odpowiednich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania bądź braku takich umów.
 

Prelegenci

Szefowa praktyki podatków pracowniczych.

Katarzyna ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych. Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem cudzoziemców pracujących w Polsce oraz pracowników polskich wykonujących pracę za granicą.

Doradza polskim i międzynarodowym klientom przy optymalizacji kosztów pracy członków zarządu i kierowników wyższego szczebla, planowaniu i wdrażaniu optymalnych podatkowo struktur zatrudniania pracowników w Polsce.

Ponadto, doradza w ocenie skutków podatkowych programów akcji pracowniczych i opodatkowania zysków kapitałowych.

Jest autorką licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych kwestii podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych.
Prowadzi seminaria i warsztaty w Polsce i za granicą. Jest częstym prelegentem i organizatorem webinariów poświęconych podatkom pracowniczym.

Wcześniej była związana z firmą z „Wielkiej Czwórki”.

 

Tomasz ma ponad 16-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych i współpracowniczych. Specjalizuje się w opodatkowaniu dochodów osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów uzyskiwanych przez pracowników transgranicznych oraz świadczeń pracowniczych.

Posiada doświadczenie we wdrażaniu efektywnych kosztowo struktur wynagradzania kadry kierowniczej i pracowników. Opracowuje polityki i procedury delegowania pracowników, a także opracowuje rozliczenia podatkowe. Opracowywał lub weryfikował tysiące polskich rocznych zeznań podatkowych składanych przez podatników transgranicznych.

Tomasz jest autorem licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych. Jest prelegentem na seminariach, warsztatach i webinariach.

Wcześniej był związany z firmą z „Wielkiej Czwórki”.