Restrukturyzacje i przejścia zakładów pracy

Doradzamy Klientom w procesach restrukturyzacyjnych, obejmujących w szczególności przejścia zakładów pracy i zwolnienia grupowe. Uczestniczyliśmy w największych tego typu procesach w Polsce, obejmujących nawet kilka-kilkanaście tysięcy pracowników, w szczególności w spółkach z sektora energetycznego, spożywczego czy farmaceutycznego. 

Zespół blisko 40 prawników, wyspecjalizowanych we wszystkich obszarach HR, a więc nie tylko w prawie pracy, ale również w zakresie ZUS, podatków, w sprawach karnych i compliance oraz w zakresie PR i komunikacji, pozwala nam zapewnić kompleksową obsługę nawet najbardziej skomplikowanych procesów restrukturyzacyjnych, w sposób sprawny i efektywny czasowo oraz kosztowo. 

Jesteśmy w stanie skoordynować prowadzenie projektów restrukturyzacyjnych o zasięgu międzynarodowym, współpracując na co dzień z zaprzyjaźnionymi prawnikami z kancelarii prawa pracy w ponad 50 jurysdykcjach na całym świecie, zrzeszonych w ramach Ius Laboris. 

Zapewniamy obsługę tego typu procesów również w zakresie PR i komunikacji, dbając o spójność przekazywanych komunikatów i podejmowanych działań. Wraz z zespołem naszych karnistów, prowadzimy praktykę zarządzania kryzysowego, oferując Klientom każdoczesne i natychmiastowe wsparcie, w szczególności w ramach procesów restrukturyzacyjnych.