Konferencja Compliance Izby Domów Maklerskich „Bieżące problemy instytucji finansowych związane z nowymi regulacjami”

 

22 maja br. odbędzie się Konferencja Compliance Izby Domów Maklerskich „Bieżące problemy instytucji finansowych związane z nowymi regulacjami” w Warszawie. 

Patronem merytorycznym wydarzenia jest Raczkowski Paruch.

Konferencja adresowana jest do: dyrektorów i pracowników departamentów prawnych, compliance, operacyjnych czy zarządzania ryzykiem w firmach inwestycyjnych, bankach oraz pozostałych instytucjach finansowych.

Wśród prelegentów wydarzenia r. pr. Katarzyna Sarek-Sadurska oraz adw. Janusz Tomczak.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne tutaj

 

 

Agenda

09:40 – 10:30 — Prelegent: Katarzyna Sarek–Sadurska – Radca Prawny, Janusz Tomczak 

Odpowiedzialność karna spółek i program compliance według założeń projektu ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.

 

10:30 – 11:30 — Prelegent: Katarzyna Sarek–Sadurska

Problemy operacyjne w ramach polityki wynagrodzeń - case study

 

Prelegenci

Kieruje praktyką wynagrodzeń w sektorze finansowym i giełdowym.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Reprezentuje klientów w procesach sądowych. Prowadziła wiele sensytywnych wewnętrznych postępowań wyjaśniających. 

Specjalizuje się w tworzeniu szeroko pojętych polityk wynagrodzeń, zarówno w sektorze finansowym jak i w spółkach giełdowych. Doradza radom nadzorczym oraz grupom kapitałowym we wszystkich aspektach związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem wyższej kadry menadżerskiej. 

Wśród jej klientów są spółki giełdowe, banki, domy maklerskie i  fundusze inwestycyjne. Doradza również klientom z sektora medialnego i produkcyjnego.  

Współpracuje z wieloma branżowymi stowarzyszeniami, m.in. z Izbą Domów Maklerskich, Związkiem Banków Polskich oraz Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych.  Autorka licznych publikacji i artykułów w tematyce prawa pracy, w szczególności regulacji wynagrodzeń w sektorach regulowanych. Propagatorka idei HR bez papieru i digitalizacji dokumentów w biznesie.

Adwokat, partner. Przed dołączeniem do kancelarii Raczkowski przez piętnaście lat był związany z kancelarią, gdzie kierował praktyką karną. 

Posiada wszechstronne doświadczenie w doradzaniu i reprezentowaniu klientów korporacyjnych i indywidualnych, stających w obliczu ryzyk związanych z odpowiedzialnością karną jak i pokrzywdzonych przestępstwem.

Realizował projekty w obszarze przeciwdziałania nieprawidłowościom, pracował m.in. przy projektowaniu i wprowadzaniu procedur antykorupcyjnych, projektowaniu rozwiązań służących raportowaniu o nieprawidłowościach (whistleblowing lines), w polskich jak i międzynarodowych strukturach.

Jest członkiem International Bar Assocation Criminal Law Committee, ekspertem Transparency International, a także sędzią dyscyplinarnym. Prelegent oraz organizator konferencji poświęconych aspektom odpowiedzialności karnej. Autor polskich oraz zagranicznych publikacji na temat prawa karnego.