WEBINAR: Danina solidarnościowa, składka na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i podatek od niezrealizowanych zysków – dodatkowe obciążenia podatkowe

Zapraszamy na Webinarium: Danina solidarnościowa, składka na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i podatek od niezrealizowanych zysków – dodatkowe obciążenia podatkowe

Termin: 14 maja 2019, godz. 10:00-10:45.  

Rejestracja: link tutaj

Informacje organizacyjne:

Udział w webinarze jest bezpłatny. Będą Państwo mogli zadać pytania na aktywnym przez cały webinar czacie.

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 

Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Dwie duże zmiany dotyczące podatków osobistych obowiązują w polskim prawie podatkowym już od początku tego roku!  Zmiany te dotyczą: (1) wprowadzenia dodatkowego podatku od osób fizycznych (tzw. daniny solidarnościowej) i składki na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych należnej od pracodawców (tzw. SFWON) oraz (2) podatku od niezrealizowanych zysków (tzw. “Exit tax”).  

Przepisy dotyczące daniny solidarnościowej będą miały negatywny wpływ na ostateczną wysokość zobowiązania podatkowego osób o najwyższych dochodach.  Składka na SFWON będzie, najprawdopodobniej już od 2020 r., stanowić dodatkowy koszt zatrudnienia.  Z kolei przepisy dotyczące podatku od niezrealizowanych zysków mogą dotyczyć zarówno pracowników wyjeżdżających z Polski za granicę, jak i cudzoziemców przyjeżdzających do pracy w Polsce, którzy po zakończeniu oddelegowania wracają do swoich krajów macierzystych.

Podczas webinarium, na które Państwa serdecznie zapraszamy, chcielibyśmy:

  • przybliżyć Państwu najistotniejsze zagadnienia związane z trzema omawianymi daninami,
  • skomentować opublikowany przez Ministerstwo Finansów projekt objaśnień przepisów o daninie solidarnościowej,
  • odnieść się do wyzwań, z którymi będą musieli zmierzyć się płatnicy oraz podatnicy,
  • przedstawić praktyczne wskazówki.

 

 

Prelegenci

Doradca podatkowy, Partner w biurze warszawskim.  Absolwentka SGH, magister ekonomii i zarządzania.  Do Kancelarii dołączyła w 2018.  Od początku swojej kariery zawodowej związana była z PwC, gdzie przez ostatnich 12 lat pełniła rolę leadera zespołu ds. podatków pracowniczych i doradztwa HR.  
Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych aspektów podatkowych relokacji pracowników za granicę oraz do Polski oraz optymalizacji kosztów pracy.
W trakcie swojej kariery zawodowej, doradzała klientom międzynarodowym i polskim w zakresie konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych tworzenia i funkcjonowania efektywnych kosztowo struktur zatrudniania i wynagradzania pracowników (w tym najwyższej kadry zarządzającej), jak również konsekwencji podatkowych i ubezpieczeniowych pracowniczych programów motywacyjnych oraz możliwości ich optymalizacji.
Zajmowała się bieżącymi rozliczeniami podatkowymi i ubezpieczeniowymi pracowników delegowanych do pracy w Polsce oraz wykonujących pracę za granicą.  Przez wiele lat sprawowała nadzór nad procesem rocznych rozliczeń podatkowych dla członków najwyższej kadry kierowniczej międzynarodowych firm w Polsce i za granicą.
Jest autorką publikacji dotyczących międzynarodowego opodatkowania pracowników delegowanych z Polski i do Polski, prelegentką na seminariach i warsztatach poświęconych zagadnieniom opodatkowania osób fizycznych.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem, w marcu 2018 r., do Kancelarii pracował przez ponad 13 lat w Dziale podatkowo-prawnym PwC.

Specjalizuje się w tematyce opodatkowania osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów osób migrujących i świadczeń pracowniczych. W trakcie swojej kariery zawodowej doradzał przy wdrażaniu efektywnych struktur wynagradzania pracowników i kadry menedżerskiej. Opracowywał polityki delegowania pracowników i zasady tzw. „wyrównania podatkowego”. Przygotowywał i weryfikował rozliczenia podatkowe i ubezpieczeniowe delegowanych pracowników.

Prowadził liczne seminaria i szkolenia dotyczące przede wszystkim opodatkowania świadczeń pracowniczych i aspektów podatkowych delegowania pracowników do pracy za granicą.

Jest autorem publikacji prasowych dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki „Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Komentarz”