To wydarzenie już się zakończyło.


WEBINAR: Danina solidarnościowa, składka na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i podatek od niezrealizowanych zysków – dodatkowe obciążenia podatkowe

Zapraszamy na Webinarium: Danina solidarnościowa, składka na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i podatek od niezrealizowanych zysków – dodatkowe obciążenia podatkowe

Termin: 14 maja 2019, godz. 10:00-10:45.  

Rejestracja: link tutaj

Informacje organizacyjne:

Udział w webinarze jest bezpłatny. Będą Państwo mogli zadać pytania na aktywnym przez cały webinar czacie.

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 

Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Dwie duże zmiany dotyczące podatków osobistych obowiązują w polskim prawie podatkowym już od początku tego roku!  Zmiany te dotyczą: (1) wprowadzenia dodatkowego podatku od osób fizycznych (tzw. daniny solidarnościowej) i składki na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych należnej od pracodawców (tzw. SFWON) oraz (2) podatku od niezrealizowanych zysków (tzw. “Exit tax”).  

Przepisy dotyczące daniny solidarnościowej będą miały negatywny wpływ na ostateczną wysokość zobowiązania podatkowego osób o najwyższych dochodach.  Składka na SFWON będzie, najprawdopodobniej już od 2020 r., stanowić dodatkowy koszt zatrudnienia.  Z kolei przepisy dotyczące podatku od niezrealizowanych zysków mogą dotyczyć zarówno pracowników wyjeżdżających z Polski za granicę, jak i cudzoziemców przyjeżdzających do pracy w Polsce, którzy po zakończeniu oddelegowania wracają do swoich krajów macierzystych.

Podczas webinarium, na które Państwa serdecznie zapraszamy, chcielibyśmy:

  • przybliżyć Państwu najistotniejsze zagadnienia związane z trzema omawianymi daninami,
  • skomentować opublikowany przez Ministerstwo Finansów projekt objaśnień przepisów o daninie solidarnościowej,
  • odnieść się do wyzwań, z którymi będą musieli zmierzyć się płatnicy oraz podatnicy,
  • przedstawić praktyczne wskazówki.

 

 

Prelegenci

Szefowa praktyki podatków pracowniczych.

Katarzyna ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych. Specjalizuje się w zagadnieniach opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem cudzoziemców pracujących w Polsce oraz pracowników polskich wykonujących pracę za granicą.

Doradza polskim i międzynarodowym klientom przy optymalizacji kosztów pracy członków zarządu i kierowników wyższego szczebla, planowaniu i wdrażaniu optymalnych podatkowo struktur zatrudniania pracowników w Polsce.

Ponadto, doradza w ocenie skutków podatkowych programów akcji pracowniczych i opodatkowania zysków kapitałowych.

Jest autorką licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych kwestii podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych.
Prowadzi seminaria i warsztaty w Polsce i za granicą. Jest częstym prelegentem i organizatorem webinariów poświęconych podatkom pracowniczym.

Wcześniej była związana z firmą z „Wielkiej Czwórki”.

 

Tomasz ma ponad 16-letnie doświadczenie w zakresie podatków pracowniczych i współpracowniczych. Specjalizuje się w opodatkowaniu dochodów osób fizycznych, w tym w szczególności dochodów z tytułu praw własności intelektualnej, dochodów uzyskiwanych przez pracowników transgranicznych oraz świadczeń pracowniczych.

Posiada doświadczenie we wdrażaniu efektywnych kosztowo struktur wynagradzania kadry kierowniczej i pracowników. Opracowuje polityki i procedury delegowania pracowników, a także opracowuje rozliczenia podatkowe. Opracowywał lub weryfikował tysiące polskich rocznych zeznań podatkowych składanych przez podatników transgranicznych.

Tomasz jest autorem licznych publikacji dotyczących polskich i międzynarodowych podatków pracowniczych i ubezpieczeń społecznych. Jest prelegentem na seminariach, warsztatach i webinariach.

Wcześniej był związany z firmą z „Wielkiej Czwórki”.