WEBINAR: Profilowanie pracowników i kandydatów do pracy

Zapraszamy na Webinarium: Profilowanie pracowników i kandydatów do pracy

Termin: 15 października 2019, godz. 10:00-10:45.  

Rejestracja: tutaj

Informacje organizacyjne:

Udział w webinarze jest bezpłatny. Będą Państwo mogli zadać pytania na aktywnym przez cały webinar czacie.

Po zapisaniu się na webinar  uczestnik otrzyma mail z potwierdzeniem zapisu. Z chwilą kiedy organizator zaakceptuje zgłoszenie zapisu, przesłany zostanie mail na podany adres e-mail z indywidualnym linkiem do wirtualnego pokoju. 

Webinar można obejrzeć na komputerze przez przeglądarkę oraz na urządzeniu mobilnym (Android, iPad, iPhone). 
 
W przypadku słabego łączą, można oglądać go na ekranie komputera a głosu prelegentów słuchać przez telefon. Aby wdzwonić się na nasz webinar, wybierz numer +48 (22) 209 -2520, a następie wpisz kod uczestnika 667182# 

Warto, dla lepszego odsłuchu webinaru zaopatrzyć się w słuchawki.

Agenda

Podczas webinarium, na które Państwa serdecznie zapraszamy, zamierzamy poruszyć następujące kwestie:

  • Co to jest profilowanie? 
  • Kiedy ocenianie pracowników będzie profilowaniem?
  • Czy pracodawca może automatycznie selekcjonować kandydatów do pracy?
  • Czy ocena ryzyka odejścia pracownika to profilowanie?
  • Jakie są konsekwencje profilowania? 
  • Jak uzyskać ważną zgodę na profilowanie?
  • W jakich przypadkach profilowanie będzie niedopuszczalne?

 

Prelegenci

Wykształcenie 

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2013). Studia podyplomowe ,,Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych” prowadzonych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Profil

Ekspertka z zakresu ochrony danych osobowych oraz prawa pracy. Przed rozpoczęciem pracy w kancelarii zdobywała doświadczenie w renomowanej firmie prawniczej przy wsparciu prawnym jednego z największych koncernów medialnych w Polsce. Pracowała również w spółce z branży FMCG gdzie była odpowiedzialna za bieżącą obsługę prawną działu HR oraz kwestie ochrony danych osobowych pracowników. Jest autorką publikacji poświęconych tematyce ochrony danych osobowych, w szczególności dotyczących profilowania i zautomatyzowanego podejmowania decyzji. Występuje jako prelegent na konferencjach naukowych oraz branżowych. Jest trenerem na szkoleniach z zakresu ochrony danych osobowych.

Języki

angielski 

 

Adwokat. Studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła z wynikiem celującym. Absolwentka Szkoły Prawa Brytyjskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowanie prawem pracy rozwijała już w trakcie studiów, m.in. poprzez udział w Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w Sekcji Prawa Pracy oraz praktyki w Zespole Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich. Zajmuje się bieżącą obsługą Klientów w zakresie zbiorowego i indywidualnego prawa pracy, w szczególności w sprawach związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników oraz tworzeniem wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy. Obszar jej specjalizacji i zainteresowań obejmuje przede wszystkim ochronę danych osobowych pracowników.