Poznański poranek z HR:Szczególne aspekty HR zatrudniania pracowników – cudzoziemców

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Poznański poranek z HR: Szczególne aspekty HR zatrudniania pracowników – cudzoziemców, w tym rozwiązanie umowy o pracę z powodu utraty prawa do pracy i pobytu, dyskryminacja ze względu na obywatelstwo, szczególne obowiązki BHP, dokumentacja.

Termin: 6 czerwca br. (czwartek), godz. 10:00 – 12:00 (rejestracja od 9:30)

Spotkanie poprowadzi adw. Karolina Schiffter, partner.

Miejsce: Sheraton Poznan Hotel,  Bukowska 3/9, 60-809 Poznań

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: office.poznan@raczkowski.eu

Agenda

Omówimy następujące zagadnienia: 
•    rozwiązanie umowy o pracę z powodu utraty prawa do pracy i pobytu
•    dyskryminacja ze względu na obywatelstwo
•    szczególne obowiązki BHP
•    dokumentacja 


Spotkanie przeznaczone jest przede wszystkim dla dyrektorów oraz menadżerów, przedstawicieli działów prawnych, przedstawicieli działów HR oraz wszystkich zainteresowanych tematyką zatrudniania cudzoziemców. 

Prelegenci

Adwokat. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę.  Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy.  Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych  (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (do Monitora Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR, stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law i zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.