Cykl: Czwartki z PPK - Jak krok po kroku założyć pracowniczy plan kapitałowy

2018.12.13

Negocjacje ze stroną społeczną, wybór reprezentacji pracowniczej oraz instytucji finansowej, procedura zawierania i treść niezbędnych umów, a także wpis do ewidencji PPK – o to m.in. trzeba zadbać, przystępując do nowej formy oszczędzania na emeryturę.

To drugi z cyklu artykułów przygotowywanych we współpracy z Dziennikiem Gazetą Prawną. Opisujemy w nich założenie PPK krok po kroku, prawa i obowiązki związane z prowadzeniem takiego programu, zasady korzystania ze środków zgromadzonych w PPK oraz kwestie odpowiedzialności karnej.

  •  Pierwszy artykuł „Nowa pracownicza forma oszczędzania na emeryturę już pewna” ukazał się w tygodniku Kadry i Płace 29 listopada 2018 r. 

Procedurę zakładania PPK możemy podzielić na pewne etapy. Każdy z nich jest niezbędny, aby zakończyć wdrażanie PPK do porządku prawnego przedsiębiorcy we właściwym terminie i w najlepiej pojmowanym interesie osób zatrudnionych — r. pr. Łukasz Kuczkowski oraz r. pr. Paulina Zawadzka-Filipczyk komentują dla Dziennika Gazety Prawnej.

Artykuł dostępny jest tutaj.