HR W CENTRACH USŁUG BIZNESOWYCH I IT - Dominika Dörre-Kolasa, Karolina Schiffter

2017.10.12

Zapraszamy do udziału w konferencji HR w Centrach Usług Biznesowych i IT, która odbędzie się 19 - 20  października w Krakowie. Nasi eksperci poprowadzą warsztaty 20 października br., w Sali Kinowej: 

Temat: Miękkie lądowanie w Polsce – zatrudnianie cudzoziemców po najnowszych zmianach (także tych obowiązujących od 1.01.2018 r.) - adw. Karolina Schiffter
10:45 -11:25

Na początku 2018 roku pracodawców zatrudniających cudzoziemców zza Wschodu czeka mała rewolucja. Istotnie zmienią się zasady wydawania oświadczeń. Ponadto, na pracodawców zostaną nałożone dodatkowe obowiązki informacyjne. Podczas warsztatów omówimy także inne zmiany w prawie imigracyjnym od 1 stycznia 2018 r., aby zapewnić także pracodawcom miękkie lądowanie w nowym stanie prawnym.

Temat: Outsourcing pracowniczy w praktyce, czyli nie tylko załoga na pokładzie.  - dr Dominika Dörre-Kolasa
13:50 – 14:30

Ostatnie zmiany w przepisach dot. pracy tymczasowej oznaczają nie tylko nowe ograniczenia w zakresie korzystania z pracowników tymczasowych, ale są wyrazem szerzej zakrojonych działań mających na celu kontrolę i ograniczenie korzystania przez pracodawców z pracowników „zewnętrznych”. Wpisują się w to plany kontroli PIP czy nowe uprawnienia ZUS w zakresie outsourcingu. Dlatego proponujemy szersze spojrzenie na problem, nie ograniczając się do omówienia zmian, ale zwracając uwagę na zagrożenia i potencjalne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie w nowej rzeczywistości.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne tutaj.