Grzegorz Larek

Radca prawny / Prawnik

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Studia prawnicze ukończył z wyróżnieniem, broniąc pracę dyplomową na temat świadczeń kompensacyjnych z tytułu mobbingu i nierównego traktowania. 

Swoją drogę zawodową rozpoczął w Departamencie Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W czasie studiów prawniczych był aktywnym członkiem sekcji prawa pracy Kliniki Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2011 r. zdobywa doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu prawa pracy, świadcząc usługi na rzecz warszawskich kancelarii prawnych, w tym w okresie od stycznia 2014 r. do sierpnia 2017 r. na rzecz Kancelarii Prawa Pracy Iwony Jaroszewskiej-Ignatowskiej.

Posiada doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa pracy oraz z zakresu prawa procesowego przy reprezentacji osób fizycznych i prawnych przed sądami powszechnymi.

Jest współautorem publikacji wydawnictwa C.H. Beck „Praxis. Prawo pracy dla sędziów i pełnomocników” oraz podręcznika „Prawo pracy. Pytania. Kazusy. Tablice. Testy” z serii „Repetytoria Becka”.

Posługuje się językiem niemieckim oraz językiem angielskim.