Konkurs na najlepszą pracę magisterką z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych – IV edycja

Pragniemy aby tematyka prawa pracy i ubezpieczeń społecznych była częściej podejmowana przez studentów w pracach magisterskich.

Zgłoś swoją prace i wygraj!

Nagrody:

  • 1 miejsce: 5tyś zł + płatny staż
  • 2 miejsce: 3 tyś + płatny staż
  • 3 miejsce: płatny staż

Czekamy na prace do 30 września 2019 r. 

 

Wygrałam i zostałam!

Moja przygoda z pracą w Kancelarii zaczęła się od konkursu na pracę magisterską, a tak na prawdę dzięki mojemu promotorowi, który namówił mnie do zgłoszenia pracy do konkursu. Zrobiłam to bez większego przekonania i ku mojemu zdziwieniu udało się. Jedną z nagród był staż, który okazał się strzałem w dziesiątkę. To był trudny i wymagający miesiąc, ale atmosfera w pracy i cudowni ludzie, wynagradzali wszystko. Po ok. 3 tygodniach stażu dostałam "propozycję nie do odrzucenia" :) To była trudna decyzja, bo moje plany nie do końca były związane z prawem pracy. Zdecydowałam się zostać i z perspektywy czasu myślę, że to była jedyna słuszna decyzja. Ta praca to szansa na nieustanny rozwój i codzienne wyzwania.

Katarzyna Soboń, prawnik

 

„Swoją przygodę z kancelarią zaczęłam od wygrania konkursu na najlepsza pracę magisterską z dziedziny prawa pracy organizowanego przez Kancelarię. Nagrodą w nim był dwumiesięczny staż, który przerodził się w następne miesiące pracy. Pewnie w niewielu miejscach w Polsce skromny praktykant może zajmować się prawem pracy na takim poziomie i w takiej ilości. Jeżeli ktoś zapytałby mnie, czy warto pójść ma praktyki do Kancelarii, mogłabym je szczerze polecić nie tylko z tego względu. Staż w Kancelarii nie jest czasem zmarnowanym na stanie w kolejkach na pocztę, segregowanie załączników czy nudzenie się w oczekiwaniu na to, kiedy ktoś się tobą zainteresuje. Przeciwnie, jest doskonale zorganizowany i wypełniony merytorycznymi zadaniami. Nie ma szans na nudę, są za to duże na poszerzenie swojej wiedzy i rozwój.

Agnieszka Piasecka, prawnik

 


15 maja 2018 r. w biurze Kancelarii Raczkowski Paruch w Warszawie odbyło się rozdanie nagród w organizowanym corocznie konkursie na najlepszą pracę magisterką z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Oceny prac dokonała komisja konkursu w składzie: prof. UW dr hab. Łukasz Pisarczyk, adw. Bartłomiej Raczkowski, partner, r. pr. Sławomir Paruch, partner.

Poniżej lista laureatów:

I miejsce:

Gabriela Gospodarek „Pracownik vs independent contractor. Zatrudnienie w dobie gig economy. Problem błędnej klasyfikacji pracowników w świetle wyroków w sprawach Uber”

II miejsce: 

Joanna Dudek „Pozycja prawnopracownicza w trakcie trwania stosunku pracy pracowników zarządzających zakładem pracy na podstawie umowy o pracę.”

III miejsce: 

Daria Łubkowska „Status pracowniczy osób niepełnosprawnych”
oraz
Piotr Strumiński „Minimalna stawka godzinowa jako przejaw ekspansji prawa zatrudnienia.”

Gratulujemy! 

Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrodę pieniężną oraz dwumiesięczny, płatny staż w kancelarii. Nagrody wręczył  adw. Bartłomiej Raczkowski. 

Wydarzeniu towarzyszył warsztat dla studentów, które poprowadził Robert Stępień, radca prawny, starszy prawnik na temat monitorowania pracowników.

 

 

 


 W razie jakichkolwiek pytań, uprzejmie prosimy o kontakt na adres: konkurs@raczkowski.eu