Piątki z HR przy krakowskim obwarzanku - Zatrudnianie cudzoziemców - praktyczne zmiany dla pracodawców po nowelizacjach ze stycznia i lutego br.

W południe każdego pierwszego piątku miesiąca zapraszamy do krakowskiego biura Raczkowski Paruch przy ul. Krupniczej 16 na cykl spotkań Piątki z HR przy krakowskim obwarzanku. 

Trzecie spotkanie odbędzie się 11 maja br., w godzinach 14:00 – 15:30.

Temat spotkania: Zatrudnianie cudzoziemców - praktyczne zmiany dla pracodawców po nowelizacjach ze stycznia i lutego br. 

Spotkanie poprowadzi adw. Karolina Schiffter, partner. 

 

Omówimy następujące zagadnienia:  

  • Nowe zasady rejestracji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy 
  • Zmiany dot. zezwoleń na pracę typu A – konieczność złożenia dokumentów dot. kwalifikacji kandydata 
  • Oświadczenia o karalności 
  • Zmiany dot. zezwoleń na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy i niebieskich kart UE


Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: prohrevents@raczkowski.eu

Prelegenci

Adwokat. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę.  Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy.  Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych  (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (do Monitora Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR, stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law i zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.